خبر ورزشی/ احسان حاج‌صفی در کنار کریم انصاریفرد، علیرضا جهانبخش و مسعود شجاعی ۴ بازیکنی هستند که ۳ جام جهانی را تجربه کردند. البته تفاوت شجاعی با این ۳ نفر در این است که مسعود جام جهانی‌هایی که در آن حضور داشته، پشت سر هم نبودند.
تا قبل از دیدار مقابل آمریکا حاج‌صفی و جهانبخش در هر ۸ دیدار تیم ملی در جام جهانی به میدان رفتند ولی انصاریفرد فقط در ۵ بازی به میدان رفته است. با توجه به محرومیت جهانبخش از بازی امشب، حاج‌صفی با حضور در ترکیب تیم ملی به رکورد ۹ بازی برای تیم ملی خواهد رسید.
حاج‌صفی که امشب هم کاپیتان تیم ملی در بازی مقابل آمریکا خواهد بود، برای پنجمین بار به عنوان کاپیتان تیم ملی در جام جهانی بازی خواهد کرد. احسان که به همراه علی پروین و جواد نکونام تا قبل از شروع این دوره از جام جهانی ۳ بار بازوبند کاپیتانی را در جام جهانی به بازو بسته بودند، در دیدار مقابل ولز برای چهارمین بار به این مهم رسید و از پروین و نکونام عبور کرد.
حالا کاپیتان تیم ملی امشب رکورد خودش را در این زمینه بهتر خواهد کرد و همچنین این فرصت را دارد که در صورت صعود تاریخی ایران به دور بعد، برای ششمین بار بازوبند کاپیتانی تیم ملی را در جام جهانی به بازو ببندد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید