ورزش 3/ پیشکسوت فوتبال و بازیکن سابق استقلال درباره دلایل ناکامی تیم ملی ایران در جام جهانی توضیحاتی ارائه کرد.
کار تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 به اتمام رسید و شاگردان کی روش علیرغم عملکرد خوب در بازی دوم، نتوانستند مقابل آمریکا نتیجه لازم را بگیرند و در نهایت با پذیرفتن شکست یک بر صفر مقابل این تیم از صعود بازماندند.
علی موسوی بازیکن اسبق تیم ملی در همین خصوص به خبرنگار ما گفت:  با توجه به بازی مقابل انگلیس بچه های ما انگیزه زیادی داشتند که آمریکا را ببرند و بعد از مدت‌ها از مرحله گروهی صعود کنند منتها واقعیت این است که من در این دوره، آمریکا را تیم خیلی خوبی دیدم و همانطور که مقابل انگلیس به هدفش رسید، مقابل ایران نیز نتیجه مدنظرش را گرفت و توانست بازی را اداره کند و در نهایت راهی مرحله بعدی شد.
وی با اشاره به نقش تعیین کننده حرفه ای بودن یا حرفه ای نبودن در مسابقات بزرگ، افزود: تیم ملی ما بازیکنانی دارد که متعصب و دونده هستند اما از لحاظ حرفه‌ای‌گری از خیلی تیم ها عقب هستیم. دیدیم که آمریکا حتی یکی دو بازیکنش را از دست داد اما همه چیز را کنترل کرد، زیاد به آب و آتش نزد تا بازی با همان نتیجه مطلوبشان تمام شود.
موسوی در پاسخ به این سوال که "آیا برتری بر ولز امید واهی به همه داده بود یا خیر؟، اظهار داشت: ببینید ولز یک تیم گول زننده است. شاید همه تیم های حاضر در جام جهانی دوست داشتند با ولز همگروه باشند چون در جامی که تیم گردن کلفت زیاد دارد، همه انگیزه دارند تا امتیازاتشان را از امثال ولز بگیرند. تیم ملی ایران هم می دانست تنها تیمی که می‌تواند از آن امتیاز بگیرد همین ولز است و به همین خاطر با چنگ و دندان مقابل آنها بازی کردند و در نهایت پیروز شدند. اما در بازی با انگلیس و آمریکا اینگونه نبود. شاید برخی بگویند ایران در نیمه دوم بازی دیشب سوار بازی بود اما حقیقتا چنین نبود بلکه این آمریکایی‌ها بودند که احتیاجی نداشتند و بازی را مدیریت کردند.
مهاجم اسبق استقلال درباره عملکرد بازیکنان این تیم در این دوره از جام جهانی خاطرنشان کرد: سید حسین حسینی در بازی اول در شرایطی غیرمنتظره وارد زمین شد و حتی روی یک گل هم مقصر نبود. او شایستگی های خودش را مقابل ولز نشان داد و با خونسردی تمام کارش را انجام داد.

او ادامه داد: به اعتقاد من در بازی سوم هم باید از او درون دروازه استفاده میشد منتها نظر آقای کی روش چنین نبود. درباره روزبه چشمی نیز باید بگویم که در بازی انگلیس روی همه بازیکنان خصوصا روی روزبه فشار زیادی بود و نتوانست خودش را نشان دهد اما در بازی با ولز خدا کمک کرد و با یک گل دیدنی پای برد تیم ملی را امضا کند و از زیر فشارها خارج شود. به ابوالفضل جلالی هم که در نیمه دوم بازی آمریکا بازی رسید و در همان فرصت نشان داد چه پتانسیلی دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید