ایرنا/ آموزش یک مغازه‌دار عرب به یک هوادار آرژانتینی برای پوشیدن دشداشه یا همان لباس عربی یکی از نکات جالبی بود که دیروز در بازار سنتی دوحه نگاه‌ها را به خودش جلب کرد.
برگزاری جام‌جهانی ۲۰۲۲ در قطر، رونق گردشگری در این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس را به همراه داشته و آنها پیش‌بینی کرده‌اند نزدیک به یک میلیون گردشگر و هوادار فوتبال در ایام جام‌جهانی وارد دوحه شوند.
با توجه به این حجم از گردشگر، علاوه بر مزایای اقتصادی، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور قطر یکی از هدف‌هایی است که مورد توجه میزبان قرار گرفته است.
در همین زمینه حضور هوادارن تیم‌های مختلف سبب شده آنها با گشت و گذار در دوحه با سنت‌های این کشور عربی آشنا شوند، پوشیدن لباس عربی یکی از کارهایی است که برخی گردشگران خارجی به آن علاقه نشان می‌دهند، به طوری که این روزها در دوحه می‌توانید هواداران تیم‌های مختلف را ببنید که با پوشیدن لباس عربی سعی می‌کنند یک تجربه جدید داشته باشند.
یکی از این گردشگران، یک هوادار آرژانتینی بود که سه‌شنبه پس از برد تیم کشورش مقابل لهستان، با پوشیدن لباس عربی یا همان دشداشه به بازار سنتی سوق واقف آمده بود.
نکته جالب آموزش یک بازاری عرب به این هودار برای بستن شال روی سر لباس عربی بود، که فیلم آن را در این خبر می‌توانید تماشا کنید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید