تسنیم/ تیم ملی هندبال زنان ایران فردا (جمعه) در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا برابر ژاپن به میدان می‌رود.
تیم ملی هندبال بانوان ایران پس از کسب سه پیروزی متوالی در دور گروهی مسابقات هندبال قهرمانی آسیا برابر مقابل هند، ازبکستان و استرالیا و شکست مقابل کره جنوبی، فردا (جمعه - 11 آذر) از ساعت 13:30 به وقت ایران در مرحله نیمه نهایی به مصاف تیم ملی ژاپن می‌رود.
تیم ملی هندبال زنان ژاپن دو بار در بازی‌های المپیک حضور پیدا کرده و بهترین نتیجه کسب شده توسط این تیم مقام پنجم المپیک است. همچنین ژاپن 20 بار در رقابت‌های قهرمانی جهان شرکت کرده و بهترین مقام این تیم در این مسابقات عنوان هفتم است.
ژاپن 19 بار در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور داشته است و یک عنوان قهرمانی آسیا نیز در کارنامه خود دارد. این تیم پس از کره جنوبی دومین تیم پرافتخار آسیاست و در چهار دوره گذشته قهرمانی آسیا، فینالیست شده است.
بانوان هندبالیست ایران در این دوره از رقابت‌ها موفق شدند، تیم هند را با نتیجه 43 بر 35، ازبکستان را 35 بر 32 و استرالیا را 43 بر 15 شکست دهند تا با حضور در جمع چهار تیم برتر سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را برای دومین بار کسب کنند، اما در دیدار مقابل کره جنوبی نتیجه را 41 بر 11 واگذار کردند.
دیگر دیدار نیمه نهایی میان دو تیم کره جنوبی و چین برگزار خواهد شد.
برنامه کامل مسابقات دور دوم قهرمانی زنان آسیا در کره جنوبی به شرح زیر است:
جمعه 11 آذر
تعیین جایگاه نهمی:
استرالیا - هنگ کنگ، ساعت 5:30
مرحله اصلی مسابقات:
هند - تایلند، ساعت 7:30
قزاقستان - ازبکستان، ساعت 9:30
مرحله نیمه نهایی:
کره جنوبی - چین، ساعت 11:30
ایران - ژاپن، ساعت 13:30
این رقابت‌ها شنبه 12 آذر برای تعیین جایگاه پنجمی و هفتمی بین تیم‌‌های هند، تایلند قزاقستان و ازبکستان پیگیری می‌شود. دیدارهای فینال و رده‌بندی نیز یکشنبه 13 آذر برگزار می‌شود.
تیم ملی ایران در دوره پیشین رقابت‌های قهرمانی آسیا که به میزبانی اردن برگزار شد موفق شد با راهیابی به جمع چهار تیم برتر قاره، سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را برای نخستین بار کسب کند و اولین رشته‌ توپی بانوان ایران نام گیرد که به مسابقات جهان راه یافته است.
مینا وطن‌پرست، هانیه لک، فاطمه مریخ، ملیحه یغمایی‌پور، نوریه عباسی، عطیه شهسواری، مبینا حسن‌نژاد، الناز یحیوی‌پور، راحله اعتمادی‌پور، محدثه شبانی، مائده عشاقی، حدیثه نوروزی، حانیه کریمی، آرزو کیانی‌آرا، شهرزاد نصوحی، زهرا فقیهی، ستاره رحمانیان، الناز قاسمی و آرزو محمدی؛ 19 بازیکن تیم سنگ آهن بافق را در مسابقات قهرمانی آسیا تشکیل می‌دهند.
همچنین خدیجه قانع و مریم فخری به‌عنوان مربی، غلامعلی اکبرآبادی به‌عنوان مدیر فنی، محبوبه دهقان به‌عنوان سرپرست و اکرم حبیب‌لو به‌عنوان فیزیوتراپ تیم ایران را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی می‌کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید