ورزش 3/ یک عضو پارلمان غنا در انتقاد به سیاست های اقتصادی معاون رییس جمهور، او را به هری مگوایر تشبیه کرد.
در شرایطی که تمام توجهات دنیای فوتبال به مسابقات جام جهانی معطوف شده، بحث این ورزش پر طرفدار وارد حوزه سیاست و اقتصاد نیز شده است. حضور روسای جمهور کشورهای مختلف و یا ارسال پیام های تبریک آنها پس از پیروزی کشورهایشان، از آن دست اتفاقات معمول و رایج است ولی این بار به شکل عجیبی پای هری مگوایر به مجلس پارلمان غنا باز شد.
کاپیتان منچستر یونایتد، که با رقم سرسام آوری به جمع شیاطین سرخ پیوست تا به نقطه اتکای خط دفاعی این تیم تبدیل شود، به دلیل اشتباهات پرشمار و کمرشکنش، به یک پاشنه آشیل در منچستر و حتی تیم ملی انگلیس معروف شده و اشتباهات او به سوژه بسیاری از رسانه ها و هواداران در فضای مجازی تبدیل شده است.
آیزاک آدونگو، عضو پارلمان حوزه مرکزی بولگاتانگا، در صحبت های خود، دکتر ماهامودو باومیا معاون رئیس جمهور را با هری مگوایر، که به خاطر گاف هایش در خط دفاعی معروف است، مقایسه کرد.
آدونگو که اخیراً در حال سخنرانی برای اعضای پارلمان بود، گفت: دکتر باومیا مانند مدافع منچستر و انگلیس، از زدن گل به خودی های سیاسی، به ویژه در مدیریت اقتصاد غنا لذت می برد.
وی ادامه داد: آقای رئیس مجلس! باید بدانید که ما در این کشور، مگوایر اقتصادی هم داریم. همان مگوایر اقتصادی در دانشگاه و در مورد چگونگی بازگرداندن ارزش سدی (واحد پول غنا) سخنرانی می کرد.
این نماینده پارلمان صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: وقتی به مگوایر این فرصت را دادیم که در مرکز دفاع ما قرار گیرد، او به یک خطر برای گل به خودی زدن تبدیل شد. مگوایر اقتصادی ما، کنترل اصول اقتصاد ما را در دست گرفته و همه آنها را نابود می کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید