ورزش 3/ گراهام آرنولد با خوشبینی بسیار زیادی از پیروزی استرالیا برابر آرژانتین و راهیابی به یک چهارم نهایی جام جهانی صحبت کرد.
تیم ملی استرالیا در آخرین بازی مرحله گروهی خود توانست 1-0 سوئیس را شکست دهد و پس از فرانسه به عنوان تیم دوم راهی یک هشتم نهایی شود. در ابتدا کمتر کسی تصور می کرد استرالیا در گروهی که فرانسه، دانمارک و تونس بودند، شانس صعود داشته باشد ولی تیم تحت هدایت گراهام آرنولد، معادلات را به هم زد.

آرنولد نسبت به حذف آرژانتین و صعود به یک چهارم نهایی نیز خوشبین است و به خبرنگاران گفت:«البته که می توانیم برابر آرژانتین پیروز شویم. سال گذشته در المپیک توکیو 2-0 آرژانتین را شکست دادیم و بازی فردا هم بازی بین یک تیم زردپوش و یک تیم آبی و سفیدپوش است. یازده نفر برابر یازده نفر قرار خواهند گرفت و هر اتفاقی ممکن است در بازی رخ بدهد.»
آرنولد ادامه داد:«از همان ابتدا گفته بودم که می خواهیم صعود کنیم و برابر بهترین ها بازی کنیم. ما یکی از 32 تیم جام بودیم و حالا در بین 16 تا هستیم. دوست دارم با برزیل روبرو شویم و فردا باید از سد آرژانتین که یکی از مدعیان بزرگ است، عبور کنیم. می خواهیم به دنیا ثابت کنیم که استرالیا چه کشوری است و چه فرهنگ ورزشی بزرگی دارد.»
فاصله اندک بین آخرین بازی گروهی و بازی یک هشتم نهایی:«فقط دو روز بین این دو بازی فاصله است و همه چیز به ذهنیت بازیکنان و شور و اشتیاق تیم بستگی دارد. چیزی که تا به اینجا نشان داده ایم، اتحاد تیمی است. ما یک گروه متعهد و مسئولیت پذیر هستیم و هر کسی نقش خودش را در تیم می داند.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید