آخرین خبر/ سرخابی‌های پایتخت برای کسب مجوز حرفه‌ای و بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا با دو مشکل اساسی مواجه شده‌اند که این احتمال وجود دارد یکی از آنها چالش جدی برای این دو تیم ایجاد کند.
به گزارش فوتبالی، دو باشگاه پرسپولیس و استقلال که به دلیل عدم دریافت مجوز حرفه‌ای‌سازی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، حضور در رقابتهای فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا را از دست دادند، ممکن است امسال هم سرنوشت مشابهی داشته باشند.
کنفدراسیون فوتبال آسیا برای صدور مجوز حرفه‌ای چند آیتم اصلی مانند پرداخت بدهی‌ها، بسته شدن پرونده‌های حقوقی، مالکیت باشگاه‌ها، امکانات سخت افزاری ورزشگاه‌ها و ... را مدنظر دارد که باشگاه پرسپولیس در بحث پرداخت بدهی‌ها و حل و فصل کردن پرونده‌های حقوقی نسبت به رقیب سنتی خود اقدامات خوبی انجام داده و تقریبا در این دو مورد مشکلی وجود ندارد، اما در بحث ورزشگاه و مالکیت هنوز اقدامی جدی صورت نگرفته است.
نکته قابل توجه این است که این دو ایراد اصلی یعنی برطرف کردن مشکلات سخت افزاری ورزشگاه آزادی بر عهده شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی است و در مورد مالکیت هم، وزارت ورزش تصمیم‌گیرنده است و سرخابی در این دو مورد، هیچ قدرت اجرایی ندارد.
یوسفی رئیس شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی اعلام کرده در خصوص نگرانی‌هایی که در مورد ایرادات ورزشگاه آزادی وجود دارد، این ایرادات - که تعداد آن هم کم نیست - به زودی رفع خواهد شد و در این مورد هیچ نگرانی وجود ندارد و قطعا ایراداتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته است برطرف خواهد شد.
در حال حاضر کنفدراسیون فوتبال آسیا از ورزشگاه آزادی ۶۰ ایراد گرفته و همین موضوع یکی از موانع دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای کسب مجوز حرفه ای از سوی AFC است.
نکته‌ای که هنوز درباره این دو باشگاه با ابهام جدی روبه‌رو است بحث مالکیت این دو باشگاه پرطرفدار است که می‌تواند به مانند سال گذشته موجبات حذف سرخابی‌ها را از آسیا فراهم کند.
باید منتظر ماند و دید راهکار وزارت ورزش برای حل این مشکل بزرگ چه خواهد بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید