ورزش 3/ ژاوی سیمونز، پدیده 19 ساله تیم ملی هلند، روز گذشته اولین بازی ملی خود را انجام داد و یک رکورد جدید ثبت کرد.
همه چیز برای ژاوی سیمونز رویایی پیش می رود. او روز گذشته در بازی یک هشتم نهایی برابر آمریکا توانست اولین بازی ملی خود را انجام دهد و تاریخ‌سازی کند.


ژاوی که متولد آمستردام است، فوتبالش را آکادمی لاماسیا بارسلونا شروع کرد و حتی در مقطعی کاپیتان تیم نوجوانان باشگاه هم بود ولی در نهایت تصمیم گرفت راهی پی اس جی شود. او دو فصل پیش توانست برای تیم اول پی اس جی به میدان برود ولی در نهایت تابستان امسال تصمیم گرفت به صورت قرضی به پی اس وی آیندهوون ملحق شود. تصمیمی که درست بود و او با درخشش در باشگاه جدیدش، در نهایت توانست به عنوان آخرین بازیکن در فهرست هلند برای جام جهانی قرار بگیرد.

سیمونز در هیچیک از سه بازی دور گروهی هلند به میدان نرفت ولی روز گذشته در یک هشتم نهایی برابر آمریکا 10 دقیقه بازی کرد و تاریخ‌ساز شد. سیمونز با 19 سال و 226 روز، جوان ترین بازیکن تاریخ هلند در بازی های دور حذفی جام جهانی است.
او در پایان بازی گفت:«همه جیز رویایی پیش می رود. مهمتر از هر چیزی امروز صعود تیم به یک چهارم نهایی بود. خوشحالم که در چنین روزی اولین بازی ملی خودم را انجام دادم. همه عمرم برای رسیدن به چنین روزی تلاش کرده بودم و نمی توانم خوشحال تر از این باشم.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید