طرفداری/ فرانسه با نتیجه 3-1 لهستان را شکست داد
تیم های ملی فوتبال فرانسه و لهستان در حالی بازی خود در مرحله یکچهارم نهایی را انجام دادند که بر تن فرانسوی ها زخمی 40 ساله وجود داشت، 40 سال قبل در بازی رده بندی مسابقات فوتبال جام جهانی 1982 تیم ملی لهستان 3-2 فرانسه را شکست داده و عنوان سوم جهان را به دست اورده بود.
در دیدارهای نیمه نهایی مسابقات فوتبال جام جهانی 1982 تیم ملی فرانسه بسیار شایسته برابر تیم ملی آلمان غربی سابق در ضربات پنالتی شکست خورد و لهستان برابر ایتالیا در وقت اضافه 2-0 بازنده شد.
فرانسه که بی انگیزه شده بود و خود را شایسته عنوان قهرمانی مسابقات می دانست، در بازی رده بندی ستارگان خود را روی نیمکت نشاند و بدون پلاتینی، ژیرس، ماکسیم بوسیس و... به میدان لهستان رفت و در پایان 3-2 بازنده شد.
فرانسه که قبل از این یک بار در جام جهانی 1958 به عنوان سوم جام جهانی رسیده بود توانست برای بار دوم در جام جهانی سوم شود تا لهستان هم که قبلا در جام جهانی 1974 تیم سوم جهان شده بود برای دومین بار سوم جهان شود.
بعد از 40 سال موقعیت این 2 تیم تغییر بسیار کرده است، لهستان که در آن زمان با 2 عنوان سوم جهان بالاتر از فرانسه بود حالا شاهد ترکتازی فرانسوی هاست، تیمی که 2 بار قهرمان جهان شده است و یک بار در جام جهانی دوم شده است و در بازی اخیر هم فرانسه 3-1 برنده شده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید