ورزش 3/ جود بلینگام ستاره درخشان انگلیسی‌ها در دیدار امشب مقابل سنگال بود و با اینکه گلی به ثمر نرساند ولی عملکرد بی‌نظیر او باعث شده این ستاره دورتموند با ستایش انگلیسی‌ها مواجه شود.
تیم ملی انگلیس امشب در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی قطر مقابل سنگال قرار گرفت و با ارائه یک بازی برتر و با گلهای جردن هندرسون، هری کین و بوکایو ساکا موفق شد حریف را 3-0 شکست داده و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شود.
اما جود بلینگام، ستاره جوان بوروسیا دورتموند، ستاره درخشان سه‌شیرها در این بازی بود تا هواداران انگلیس را بیش از پیش شیفته خود کند. او با اینکه در دقیقه 76 جای خود را به میسون مونت داد اما علاوه بر پاس گلی که به جردن هندرسون داد تا گل اول تیمش به ثمر برسد نقش مهمی در حملات تیم گرت ساوت‌گیت داشت.

این ستاره 19ساله در دقیقه 38 با پاسی دقیق جردن هندرسون را در موقعیت گلزنی قرار دارد و در گل دوم تیمش که توسط هری کین به ثمر رسید هم موثرترین مهره در حمله سه‌شیرها بود.

گری لینه‌کر از اولین کسانی بود که از درخشش بلینگام ستایش کرد. او در یک توییت نوشت:" خدای من. جود بلینگام به شکلی باورنکردنی خوب بود. او رهبر این تیم است. پدر و مادر جود باید به او افتخار کنند. عاشقشم".

لینه‌کر در توییتی دیگر درباره ستاره جوان انگلیس نوشت:" بلینگام یک بار دیگر استثنایی ظاهر شد. او همه کار می‌کند. هری کین هم که اولین گل خود در تورنمنت را زد. چه روزهای زیبایی".
روی کین از دیگر ستایش‌گران بلینگام بود و در توییتی نوشت:" این پسر سوپراستار خواهد شد". دیگر هواداران انگلیس هم در تعریف و تمجید از ستاره 19ساله هموطن‌شان کم نگذاشتند و اکثرا معتقدند بلینگام تا اینجا با اختلاف زیاد بهترین ستاره انگلیس در قطر بوده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید