تسنیم/ سرمربی تیم ملی انگلیس از صعود مردانش به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ ابراز خرسندی کرد و درباره اتفاق غیرمترقبه‌ای که برای استرلینگ رخ داد توضیح داد.
گرت ساوت‌گیت سرمربی تیم ملی انگلیس پس از پیروزی 3 بر صفر این تیم برابر سنگال در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر که منجر به صعود سه‌شیر به مرحله یک چهارم نهایی شد به شبکه ITV گفت: بیرحمی بازیکنان ما در استفاده از موقعیت‌ها و حرکات پا به توپ و بدون توپ عالی آنها دلیل اصلی این پیروزی بود. ما در 25،30 دقیقه ابتدایی مسابقه بیش از اندازه در پیش بردن توپ تعلل می‌کردیم.  بهترین موقعیت‌‌های گلزنی‌مان روی  توپ‌هایی بود که از بازیکنان حریف می‌گرفتیم و عملکرد جردن هندرسون و جود بلینگام در این زمینه عالی بود. هر دوی آنها هافبک‌هایی با تفکرات هجومی هستند. هندرسون معمولاً برای ما خیلی توپ ربایی نمی‌کند اما امشب او در انجام این کار عالی بود. او در زمین بازی فرمانده‌ای مثال زدنی است که تیمش را در مسیر درست هدایت می‌کند.
سرمربی سه‌شیر در ادامه با پایان طلسم ناکامی کاپیتان تیمش هری کین برای گلزنی در جام جهانی با به ثمر رساندن گل دوم انگلیسی‌ها، تأکید کرد: برای ما و هری کین خیلی مهم بود که گل بزند. ما در تیم‌مان بازیکنان بسیار جوان داریم و اینکه به آنها فرصتی بدهیم که تجربه کسب کنند کاملاً منطقی و درست است. این بازی‌ها برای آنها تجربه‌ای فوق‌العاده‌ای است. به عقیده من پیشرفت آنها تا الان عالی بوده است و امشب هم یک بازی سخت را پشت سر گذاشتند. حالا باید خودمان را برای مصاف با فرانسه آماده کنیم که یک تیم استثنایی است و آماری خارق‌العاده در این تورنمنت داشته است. در این تیم بازیکنان فوق‌العاده‌ای حضور دارند. پس بدون شک ما باید در بالاترین سطح ممکن به مصاف آنها برویم.
پیش از مصاف تیم ملی انگلیس با سنگال یک اتفاق غیرمنتظره رخ داد که آن خروج رحیم استرلینگ از اردوی سه‌شیر برای بازگشت به انگلیس بود. ساوت‌گیت که قبل از بازی، مسائل خانوادگی را دلیل این اتفاق عنوان کرده بود، این بار اظهار داشت: ما هم منتظریم ببینیم داستان چه بوده است. در حال حاضر فقط این را می‌دانم که برای او اولویت حضور در کنار خانواده‌اش است. ما هم از او برای تصمیمی که گرفت، حمایت می‌کنیم. شرایط به گونه‌ای است که او باید در کنار خانواده‌اش باشد و من هم نمی‌خواهم او را تحت فشار قرار دهم. گاهی اوقات فوتبال مهمترین چیز زندگی نیست و خانواده باید در اولویت قرار بگیرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید