ورزش 3/ مدافع راست فرانسوی‌ها شانس آورد که غیبتش در زمین مسابقه به گل خوردن تیمش منجر نشد وگرنه معلوم نبود دشان چه بلایی سر او می‌آورد!
در برد 3-1 مقابل لهستان در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی، شرایط برای فرانسوی ها مثل ساعت پیش رفت. با این وجود دیدیه دشان از دست یکی از بازیکنانش حسابی عصبانی است!
ژول کنده، مدافع راست 22 ساله تیم ملی فرانسه، دو زنجیر طلا در هنگام ورود به زمین بازی در بازی شب گذشته مقابل لهستان به گردن آویخته بود.. هنگامی که او می‌خواست پرتاب اوت را انجام دهد، کمک داور متوجه آن می شود و بلافاصله از کنده می خواهد که جواهرات را بردارد. بازیکن حرفه ای بارسا ابتدا سعی می کند خودش این کار را انجام دهد اما از آنجایی که موفق نشد، سرپرست تیم ملی فرانسه وارد کار شد و به او کمک کرد. سر و کله زدن با زنجیره طلا بیش از 30 ثانیه طول کشید تا خروس‌ها این زمان را ده نفره بازی کنند.
دشان اما با وجود برد پس از بازی از این موضوع عصبانی بود: «او حق نداشت این کار را انجام دهد. همانطور که نمی تواند با عینک آفتابی یا ساعت بازی کند، مجاز  زنجیر هم ببند. من فکر کردم او آن را برداشته است، اما فهمیدیم که اینطور نبود. این تقصیر ماست  و بعد از بازی به او گفتم: "خوشبختی که جلوی من ایستادی وگرنه..."
و در ادامه: «من نمی‌دانم این زنجیر برای چیست. می دانم که او کمی خرافاتی است، او آنها را در تمرینات هم می پوشد. اما دلیل آن را نمی دانم."
مقررات فیفا به صراحت بیان می کند که بازیکنان مجاز به پوشیدن جواهرات در طول بازی ها نیستند، در غیر این صورت خطر آسیب بسیار زیاد است. هنوز مشخص نیست که آیا این اقدام منجر به جریمه خواهد شد یا خیر.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید