خبر ورزشی/ زمان قرارداد کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال به پایان رسیده و او هم ایران را ترک کرده است اما هنوز وضعیت او برای ادامه با تیم ملی و فدراسیون فوتبال مشخص نیست.
تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی‌روش با دو شکست مقابل انگلیس و آمریکا و پیروزی مقابل ولز به کارش در جام جهانی پایان داد و در جایگاه سوم قرار گرفت. تیم ملی در حالی از این رقابت‌ها حذف شد که می‌توانست با تساوی مقابل آمریکا صعودش را به مرحله بعد قطعی کند و حریف هلند شود.
ایران در این رقابت‌ها مقابل انگلیس با نتیجه ۶-۲ شکست خورد تا سنگین‌ترین شکست خود را تجربه کند. این در حالی است که با روی کار آمدن مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون، کارلوس کی‌روش جانشین اسکوچیچ شد تا با بازی دفاعی و منسجم باعث شود تا ایران مقابل غول‌های فوتبال جهان کمتر گل بخورد اما با مصدومیت بیرانوند در بازی اول، ایران شش بار دروازه‌اش باز شد تا همه رویاها به باد برود.
قرارداد کارلوس کی‌روش تا پایان جام جهانی
قرارداد کارلوس کی‌روش با فدراسیون به پایان رسیده است. قرارداد کی‌روش با تیم ملی فوتبال ایران تا بعد از بازی‌های جام جهانی بود و در صورت رضایت فدراسیون فوتبال از نتایج به دست آمده، این قرارداد قابل تمدید است. حالا پس از شکست تیم ملی و حذف از جام جهانی، کارلوس کی‌روش به همراه دستیارانش به ایران برگشتند و پس از چند روز تهران را به مقصد پرتغال ترک کرد. کی‌روش در حالی ایران را ترک کرد که نه با خبرنگاران جلسه‌ای داشت و نه با هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال. او به جای اینک‌ه پاسخگوی نتایج به دست آمده باشد، به تهرانگردی پرداخت و از کاخ سعدآباد دیدن کرد.

هیئت رئیسه مخالف بزرگ کی‌روش
طبق قانون قرارداد جدید با کارلوس کیروش باید مصوبه اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را داشته باشد. طبق قانون اعضای هیات‌رئیسه بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در فوتبال کشور هستند و از آن‌جایی که این بار اعضای هیات رئیسه تصمیم‌گیری در مورد سرمربی تیم ملی را به مهدی تاج واگذار نکرده‌اند. رئیس فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش باید مصوبه اعضای هیات رئیسه را داشته باشد. فدراسیون فوتبال هنوز در مورد نشست جدید اعضای هیات رئیسه خبری اعلام نکرده و تا زمانی که این نشست برگزار نشود، ادامه حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی رسمی نخواهد شد.
ادامه با مرد پرتغالی تا جام ملت‌ها
در شرایطی که مهدی تاج قرارداد کارلوس کی‌روش را موقتی اعلام کرده بود، نایب رئیس او مهدی محمد نبی در برنامه شب‌های فوتبال گفت که نظر هیات رئیسه این است که او تا پایان جام ملت‌ها در سمت خود بماند. مهدی تاج در نشست مطبوعاتی خود تاکید کرد که قرارداد کارلوس کی‌روش با تیم ملی فوتبال ایران به صورت موقت و تا جام جهانی بسته شده و احتمالا قرار است کی‌روش در جام ملت‌ها به عنوان مدیرفنی حضور داشته باشد تا دستیار ایرانی او (احتمالا جواد نکونام) سرمربی تیم ملی بشود. اما مهدی محمدنبی از حضور او تا پایان جام ملت‌ها خبرداده بود. حالا باید صبر کرد تا روزهای آینده فدراسیون فوتبال تصمیم خود را برای ادامه دادن با کی‌روش یا قطع همکاری با او اعلام کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید