طرفداری/ قهرمان کشتی جهان و المپیک بار دیگر از وزارت ورزش و جوانان برای اعطای حواله خودرو به ملی‌پوشان فوتبال انتقاد کرد.
شاید وزارت ورزش و جوانان و شخص حمید سجادی هیچ‌وقت تصور نمی‌کردند پرداخت پاداش به شاگردان کارلوس کی‌روش چنین موجی از اعتراضات به دنبال داشته باشد. تیم ملی فوتبال ایران در مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر شکست سنگین 6 بر 2 مقابل انگلیس را تحمل کرد، ولز را 2 بر صفر برد و بازی حیثیتی آخر را هم یک بر صفر به آمریکا باخت؛ با این وجود هر کدام از ملی‌پوشان فوتبال 15 هزار دلار (بیش از 540 میلیون تومان) به اضافه مجوز واردات یک دستگاه خودروی خارجی را دریافت کردند.
این اتفاق اعتراضات شدید قهرمانان سایر رشته‌های ورزشی را به دنبال داشت. محمدرضا گرایی قهرمان کشتی فرنگی جهان و المپیک که حدود دو ماه پیش نقره جهانی گرفت، به شدت معترض شده و معتقد است تبعیض باعث دلسردی آنها می‌شود.
محمدرضا گرایی با انتقاد از مسئولان برای اعطای پاداش ویژه به بازیکنان تیم ملی فوتبال اظهار داشت: ما به هر رقابتی که رفته‌ایم تنها تلاش کرده‌ایم برای بالابردن پرچم ایران و شادی مردم تلاش کنیم. به عنوان کشتی‌گیری که به مدال طلای المپیک توکیو رسیدم و همچنین در جهانی اسلو و بلگراد به 2 مدال طلا و نقره دست یافتم. توقعم خیلی بیشتر از این‌ها بود. هر چه نباشد کشتی ورزش اول در المپیک و همچنین بازی‌های آسیایی است بیشتر زحمات مدال‌آوری روی دوش ما است. همیشه تلاشمان بر این بوده تا بتوانیم بهترین نتایج را بگیریم.
دارنده مدال طلای المپیک تصریح کرد: کشتی ورزش اول کشور است و این موضوع نباید فقط در حد حرف باشد اما متاسفانه زمان رسیدگی و اهدای پاداش و حمایت که می‌رسد، کسی سراغ کشتی را نمی‌گیرد. با وجود افتخاراتی که کسب کردیم، از سال گذشته پاداشی که حقمان بوده را هم دریافت نکرده‌ایم و در دادن آن خساست به خرج داده‌اند. متاسفانه برای المپیک هم حمایتی نشدیم.
وی افزود: ما با جان دل روی تشک می‌رویم تا برای ایران افتخارآفرینی کنیم اما حمایت و توجهات به سمت دیگری می‌رود و تنها باعث دلسردی سایر ورزشکاران می‌شود. همه ما تلاش می‌کنیم برای ایران به افتخار برسیم اما اینکه بخواهند بین رشته‌های ورزشی تبعیض قائل شوند اتفاق چندان خوبی نیست. مگر بین ما و فوتبالیست‌ها تفاوتی وجود دارد که ما از آن بی‌خبر هستیم؟ به تمام بازیکنان تیم ملی در جام‌جهانی خسته نباشید می‌گویم و خوشحالم که توانستند ولز را ببرند و دل مردم را شاد کنند. مشکلی هم ندارم پس از آن برد به آنها پاداش داده شده است.
گرایی در پایان به رکنا گفت: سوال من اینجاست که چرا باید با وجود حذف از این رویداد به آنها حواله خودرو داده شود؟ واقعا برایم ناراحت‌کننده است که مسئولان توجه چندانی به ما ندارند. ما حتی اگر پاداشی هم می‌گیریم شاید ناچیز باشد و از مسئولان درخواست دارم به عنوان کسی که در المپیک به مدال طلا رسیده صدای ما را هم بشنوند.

 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید