ورزش 3/ هواداران کره‌جنوبی نیمه شب تلخی را در خیابانهای پایتخت این کشور تجربه کردند.
از اولین ساعات بامداد سه شنبه، هواداران تیم‌ملی کره‌جنوبی که قرار تماشای حساسترین تیم‌ملی کشورشان در خیابان را گذاشته بودند، کم کم دور هم جمع شدند تا با گرمای اجتماع خود، سرمای زیر صفر درجه سئول را فراموش کنند.

اما شروع ناامیدکننده شاگردان پائولو بنتو، ذوق این طرفداران را هم کور کرد. آنها که ساعت چهار صبح برای تماشای این بازی به میدان گوانگوامون آمده بودند تا این دیدار حساس را دور هم ببینند، نیم ساعت سختی را تجربه کردند و همانجا گویی غزل خداحافظی را خواندند.
آنها در حالی که با اشتیاق تیم‌ملی کشورشان را تشویق می‌کردند، یکی پس از دیگری شاهد گل‌های تیم سرحال و قبراق تیته بودند که هواداران کره را شگفت زده کرده بود. آنهایی که چهار روز پیش پیروزی مقابل پرتغال را جشن گرفتند اما حالا یک تراژدی بزرگ را تماشا می‌کردند.

نام گروهی که طرفداران را برای تماشای جمعی بازی سازماندهی کرده و فراخوان داده بود، شیاطین قرمز نام دارد. گروهی با قدمت نزدیک به سی سال که اعضایش با شاخ‌های سرخ شناخته می‌شود و البته عضویت در آن برای عموم مردم کره‌جنوبی آزاد است و فقط نیاز به تهیه یک شاخ چراغ‌دار دارد.

این گروه از اساطیر و پادشاهان کره الهام گرفته و تلاش می‌کنند از کهن‌الگوهای ملی خود برای حمایت از ببرهای تائجو بهره ببرند اما امشب، شب خوبی برایشان نبوده است.
البته این شدیدترین باخت تاریخ کره‌جنوبی نیست. آنها اولین بازی خود در جام جهانی را ۹-۰ به مجارستان واگذار کردند اما از آن سالها، زمان زیادی می‌گذرد و بدبین‌ترین هواداران کره هم فکرش را نمی‌کردند مقابل برزیل این‌چنین تحقیر شوند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید