طرفداری/ گونسالو راموس در اولین بازی فیکس خود برای تیم ملی پرتغال در جام جهانی، هت تریک کرد.
گونسالو راموس، مهاجم 21 ساله تیم ملی پرتغال بر چهار گل از شش گل این تیم مقابل سوئیس تاثیر مستقیم داشت.
طرفداری | تیم ملی پرتغال در چارچوب بازی های مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022 به مصاف تیم ملی سوئیس رفت و با نتیجه 6-1 پیروز شد. گونسالو راموس در این دیدار اولین هت تریک جام جهانی 2022 را به ثمر رساند و یک پاس گل نیز ارسال کرد. این بازیکن با هت تریک در این دیدار، به سومین بازیکن جوان تاریخ جام جهانی تبدیل شد که موفق به هت تریک در مراحل حذفی این رقابت ها می شود. فقط ادموندو کونن برای تیم ملی آلمان در جام جهانی 1934 (19 سال و 198 روز سن) و پله برای تیم ملی برزیل در جام جهانی 1958 (17 سال و 246 روز سن) در سن کمتری نسبت به راموس موفق به هت تریک در مراحل حذفی جام جهانی شده اند.
علاوه بر این، گونسالو راموس دومین بازیکن تاریخ جام جهانی است که در یک دیدار موفق به ثبت سه گل و یک پاس گل می شود. پیش از این فقط آنجلو سکیاویو برای تیم ملی ایتالیا مقابل تیم ملی آمریکا در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 1934 موفق به این کار شده بود. همچنین گونسالو راموس جوان ترین بازیکنی است که در 60 سال اخیر موفق به هت تریک در جام جهانی شده است. آخرین باری که بازیکنی جوان تر از راموس موفق به هت تریک در جام جهانی شد، به سال 1962 و هت تریک فلوریان آلبرت (20 سال و 261 روز سن) برای مجارستان مقابل بلغارستان باز می گردد.
همچنین گونسالو راموس چهارمین بازیکن تاریخ تیم ملی پرتغال است که در جام جهانی موفق به هت تریک می شود. بازیکنانی که تا به حال با پیراهن پرتغال موفق به هت تریک در جام جهانی شده اند:
اوزه بیو، جام جهانی 1966 مقابل کره شمالی
پائولتا، جام جهانی 2002 مقابل لهستان
کریستیانو رونالدو، جام جهانی 2018 مقابل اسپانیا
گونسالو راموس، جام جهانی 2022 مقابل سوئیس


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید