طرفداری/ جواد الله وردی ملی پوش فوتبال ایران در جام جهانی 1978 روایت جالبی از پاداشی دارد که به بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات فوتبال جام جهانی داده شد.
قبل از اعزام به مسابقات فوتبال جام جهانی به هر کدام از بازیکنان 5 سکه پنج پهلوی (اصطلاح رایج برای سکه طلای 5 برابر سکه معمولی) داده شد، سکه هایی که در آن زمان حدود 300 تومان در بازار خرید و فروش می شد.
بعد از دریافت این سکه ها که برخلاف امروز، پک نشده و به صورت قطعه های سکه ای داده شده بود، نصرالله عبداللهی، مدافع سابق تیم ملی به جواد الله وردی پیشنهاد بازی لیس پس لیس می دهد! آری ملی پوشان سرخوش تیم ملی فوتبال با 5 سکه پنج، معادل 25 سکه، روی زمین آسفالت بازی می کردند!
مقایسه کنید با بازیکنان امروز تیم ملی فوتبال که 10 سکه اهدایی را احتمالا به جای روی زمین، روی قلبشان گذاشته اند!
بگذریم! بعد از پایان بازی لیس پس لیس، این 2 ملی پوش، به بازار مراجعه می کنند تا سکه های خود را بفروشند، خریدار سکه ها هم به خاطر مستعمل شدن سکه ها، از قیمت هر سکه حدود پنجاه تومان کم می کند و می گوید این سکه ها تخریب شده اند! در چشم به هم زدنی، 250 تومان از قیمت سکه ها کم شد!
فکرش را بکنید امروز قیمت یک سکه پنج برابری حدود 80 میلیون تومان است و ملی پوشان آن روزگار یک پنجم بهای پاداش خود یعنی یکی از سکه های 80 میلیونی امروز را برای یک بازی ساده لیس پس لیس باخته بودند!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید