خبر ورزشی/ پیشکسوت پرسپولیس گفت: با وجود نتایج ضعیف تیم ملی اینکه استقلالی‌ها در جام جهانی از پرسپولیسی‌ها بهتر بودند یک حرف بی‌پایه و اساس است.
رحیم یوسفی، بازیکن اسبق باشگاه پرسپولیس درباره عملکرد تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: ما در جام‌جهانی هیچ فوتبالی از ایران ندیدیم! آن یک بازی که ولز را شکست دادیم هم یک جرقه بود. ولز اینقدر تیم ضعیفی بود که هر تیمی می توانست آن را شکست بدهد. اما دیدیم که مقابل انگلیس نتوانستیم دو بار به یکدیگر پاس بدهیم.
*ایران در قطر فوتبال بازی نکرد!
وی افزود: در بازی مقابل آمریکا هم وقتی گل خوردیم فقط عکس العمل نشان دادیم و بعد می خواستیم با همان روش های غلط تکراری به گل برسیم. همه تیم ها فوتبال بازی می‌کردند غیر از ایران. حتی تیمی که از اسپانیا ۷ گل خورد هم فوتبال بازی می کرد.
*آسیایی ها خیلی بهتر از ما بودند
پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به عملکرد تیم‌های آسیایی در جام جهانی خاطرنشان کرد: غیر از ژاپن که کلاً مدل فوتبالش از آسیا جداست سه کشور کره، عربستان و استرالیا هم در این دوره از مسابقات فوتبال درخشانی از خودشان ارائه ندادند اما لااقل حرفی برای گفتن داشتند. درست است که فوتبال آسیا از اروپا عقب است اما این سه تیم خیلی  از ما بهتر ظاهر شدند.
*هیچکس یقه کی روش را نگرفت
یوسفی درباره تعظیم سرمربی ژاپن به بهانه عذرخواهی از هواداران بعد از حذف این تیم در مقایسه با رفتار کی روش در قبال مردم ایران گفت: متاسفانه کسی را سرمربی تیم ملی کردیم که به هیچ کس پاسخگو نیست. وقتی کسی یقه او را نمی گیرد و ایرادی از کارهایش درنمی آورد، همین می شود که جواب همه را می دهد و برای همه تعیین تکلیف می کند. او باید می آمد، می نشست و جواب خبرنگاران را می داد اما بدون هیچ توضیحی رفته خستگی نتایج ضعیفش را دَر کند.
*تاریخ‌سازی کی روش افتضاح شد
وی اضافه کرد: این آقا قرار بود با این بازیکنان تاریخ سازی کند! این بود تاریخ سازی تان آقای کی روش؟ با این ۶ گلی که از انگلیس خوردید بدترین افتضاح تاریخ را رقم زدید!
*وقتی تیم ملی خوب نبود پس همه بد بودند
پیشکسوت پرسپولیس در مورد اینکه گفته می شود عملکرد استقلالی های تیم ملی در جام جهانی از پرسپولیسی‌ها بهتر بوده توضیح داد: تیمی که هیچ کاری انجام نداده یعنی همه اعضایش بد بودند. وقتی تیم نتیجه نمی‌گیرد یعنی همه افتضاحند. اینکه یک نفر خوب بوده دو نفر بد بوده اصلا قابل قبول نیست و همه این حرفها چرت و پرت است. اینکه استقلالی‌ها بهتر بودند یا پرسپولیسی ها ضعیف ظاهر شدند در هیچ مقیاسی نمی گنجد، عملکرد کلی تیم بد بوده پس همه تیم بد بودند.
*بازیکن کم کار، حق بازی ندارد
یوسفی با یادآوری موضوع استوری یحیی گل محمدی و اینکه شایعه شده ملی پوشان پرسپولیس از او ناراحت هستند و شاید در دربی بازی همیشگی شان را ارائه ندهند گفت: من فوتبال را از دید دیگری می بینیم و صددرصد چنین رفتاری را محکوم می کنم. زندگی هرکسی به خودش مربوط است. عقیده هرکسی برای خودش محترم است.
وی افزود: وقتی شما با باشگاه پرسپولیس قرارداد بستید وظیفه دارید با تمام وجود برای پرسپولیس بازی کنید. وقتی قرارداد ۱۰ میلیاردی می‌بندید باید سرتان را برای پرسپولیس جلوی توپ بگذارید. من اگر به جای گل محمدی باشم و ببینم ملی‌پوشانم می‌خواهند کم کاری کنند با همه آنها برخورد می کنم.
*پرسپولیس جای ناز و ادا نیست
بازیکنان قدیمی پرسپولیس گفت: اگر این چهار نفر بخواهند برای دربی کم کاری کنند و یا ناز و ادا دربیاورند یحیی باید آنها را کنار بگذارد. اگر قرار است ما در دربی با این نفرات یک گل بخوریم و ببازیم بهتر است که آنها نباشند و سه گل بخوریم و ببازیم. هر کسی علیه پرسپولیس باشد جایی در این تیم ندارد. بازیکن پرسپولیس باید با تعصب نسبت به پیراهنش در میدان حاضر شود.
*پرسپولیس سلیقه و عقیده نمی‌شناسد
بازیکنان قدیمی پرسپولیس خاطرنشان کرد: هر کسی هر عقیده ای دارد برای خودش است اما وقتی کسی لباس پرسپولیس را پوشید باید به احترام باشگاه و هوادار با تمام وجود عقاید و سلایقش را کنار بگذارد و برای تیم بجنگد.
*نتیجه دربی غیرقابل پیش بینی است
یوسفی در پایان درباره دربی تاکید کرد: دربی یک بازی غیر قابل پیش بینی است مثل جام جهانی که هیچکس انتظار نداشت ژاپن آلمان را حذف کند و یا اسپانیا را شکست بدهد. در دربی هم امکان دارد هر اتفاقی بیفتد. امیدوارم اتفاقات این دربی به نفع پرسپولیس باشد و برنده زمین را ترک کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید