طرفداری/ تیم ژاوی به احتمال زیاد در زمستان تقویت نخواهد شد. یوردی کرایف می‌گوید وضعیت بارسلونا در زمینه مالی مساعد نیست.
یوردی کرایف توضیحات مختصری در مورد وضعیت مالی بارسلونا داده است. او می‌گوید شرایط بسیار سخت و پیچیده است و کارها باید بسیار محتاطانه پیش برود.
ما نمی‌توانیم بسیاری از کارها را یک‌باره انجام دهیم، مخصوصا به خاطر شرایط فیرپلی مالی. این مسئله مثل یک پازل است و باید قطعات را به دقت کنار هم قرار داد. در لالیگا، ما تیم خوبی از خود به نمایش گذاشتیم و توانستیم نتایج قابل قبولی بگیریم، اما در مورد لیگ قهرمانان اروپا، بدون این‌که بخواهیم عذری بیاوریم، باید بگویم که مسائل زیادی در نتیجه‌گیری در این رقابت‌ها دخالت دارد و کار برای ما به یک‌باره سخت شد.
 در مورد تقویت تیم، باید بگویم که وضعیت فیرپلی مالی و نقل و انتقالات بازیکنان پیچیده است. لاپورتا هم گفته است که شرایط‌مان بسیار سخت است. آیا تیم می‌تواند از قانون 1:1 فیرپلی مالی استفاده کند؟ درک این موضوع بسیار سخت است، نمی‌توان موضوع را در 15 دقیقه توضیح داد. هر هفته، قوانین جدیدی به فیرپلی مالی اضافه می‌شود و چیزی که ما یک ماه پیش می‌دانستیم دیگر معتبر نیست. این موضوعی است که باید با آن کنار بیاییم.
فیرپلی مالی، مسئله فوتبال نیست. بلکه مسئله‌ کل باشگاه و تمام بخش‌های آن است. بحث فقط محاسبات ریاضی در مورد خرید و فروش بازیکنان نیست. ای کاش اینطور بود، اما اینطور نیست و فقط کارشناسان اقتصادی از آن سر در می‌آورند.ما هم‌چنان درحال بررسی شرایط باشگاه پیش از پنجره نقل و انتقالات زمستانی هستیم. ما برنامه‌های جایگزین زیادی آماده کرده‌ایم و باید ببینیم چه کارهایی را می‌توانیم انجام دهیم و چه کارهایی را نمی‌توانیم انجام دهیم. اما در نهایت، ما 17 بازیکنا را داریم که به جام جهانی رفته‌اند و این نشان می‌دهد که ترکیب خوبی داریم. 
 بحث بدبینی هم نیست، اما باید واقع‌نگر بود. اگر این‌گونه نباشد، کارها پیش نمی‌رود. قطعا ما همیشه می‌خواهیم پیشرفت کنیم و برنامه‌هایی برای انجام این کار داریم، اما اگر نتوانیم، نمی‌توانیم. خرید در ژانویه؟ لاپورتا خیلی واضح گفت. ما در شرایط پیچیده‌ای هستیم و تقریبا ناممکن است. الان خرید بازیکن جدید معنا نمی‌دهد، اما هنوز چندماه تا زمستان مانده است و باید ببینیم چه پیش خواهد آمد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید