طرفداری/ آیا سانتوس از قدرت و جسارت کافی برای نیمکت نشین کردن دوباره کریستیانو رونالدو برخوردار است یا او به ترکیب برمی گردد تا بازیکنی که در بازی قبلی هت تریک کرد، نیمکت نشین شود؟
دیدار پرتغال و سوئیس در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022 قطر با برتری 6-1 پرتغال به پایان رسید. کریستیانو رونالدو با نظر فرناندو سانتوس این بازی را از روی نیمکت آغاز کرد و جانشین او یعنی گونسالو راموس موفق به ثبت هت تریک شد. کریستیانو رونالدو در این بازی برای اولین بار از یورو 2008 و پس از 31 بازی متوالی، یک دیدار در جام جهانی/یورو را از روی نیمکت آغاز کرد.
به نقل از ESPN؛ دیدار مراکش و پرتغال در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی علاوه بر جذابیت های ذاتی، دارای یک جذابیت اضافه است که به ساعتی قبل از بازی مربوط می شود؛ دیدن ترکیب تیم ملی پرتغال! همه منتظر هستند تا ببینند که آیا کریستیانو رونالدو به ترکیب برمی گردد یا او برای دومین بازی پیاپی و در یکی از حساس ترین مسابقات تاریخ فوتبال پرتغال، بازهم نیمکت نشین خواهد بود. در این میان دردسر اصلی برای فرناندو سانتوس است. او احتمالاً باید یکی از سخت ترین انتخاب های دوران مربیگری خود را انجام دهد و فارغ از اینکه انتخاب او چه باشد، سانتوس به خوبی می داند اگر پرتغال مقابل مراکش از جام جهانی حذف شود، با موج عظیمی از انتقادات روبرو خواهد شد. در صورت نیمکت نشینی رونالدو و حذف پرتغال، موجی از انتقادات به سوی سانتوس روانه می شود که چرا ستاره اصلی تیمش را نیمکت نشین کرده است. در صورت حضور رونالدو در ترکیب اصلی و حذف پرتغال بازهم سانتوس باید آمادگی روبرو شدن با انتقادات متعدد را داشته باشد که چرا گونسالو راموس پس از هت تریک و آن درخشش خیره کننده، نیمکت نشین شده است!
فرناندو سانتوس به خوبی می داند نیمکت نشینی دوباره کریستیانو رونالدو تا چه اندازه دارای پتانسیل ایجاد حاشیه است؛ این حواشی به صورت ناخواسته توسط رونالدو شروع می شود و رسانه ها که با دقت فراوان، حرکات او را زیر نظر دارند، منتظر دامن زدن به این حواشی هستند. از سوی دیگر نیمکت نشین کرده بازیکنی که در بازی قبلی هت تریک کرده، اصلاً قابل توجیه نیست. گونسالو راموس به دلیل نیروی جوانی و تحرک بالای خود مقابل سوئیس به صورت ثابت بازی کرد و قطعاً پرتغال به ویژگی های او مقابل دفاع فشرده و محکم مراکش بیشتر نیاز دارد. در هر صورت فراناندو سانتوس باید این انتخاب سخت را با آگاهی از عواقب تصمیم خود انجام دهد. او از بین بازی دادن به کریستیانو رونالدو یا نیمکت نشینی دوباره او، یک گزینه را انتخاب می کند و باید امیدوار بماند که نتیجه نهایی بازی چیز جز شکست پرتغال باشد!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید