برنا/ پیشکسوت کشتی آزاد ایران می گوید: غیبت حسن یزدانی نمی‌تواند هیجان مسابقات را تحت تاثیر قرار دهد،
 محمدحسین محبی، پیشکسوت کشتی آزاد، درباره ترکیب اعزامی تیم‌ ملی ایران برای شرکت در مسابقات جام‌ جهانی آمریکا اظهار داشت: ترکیب ایران یک ترکیب جوان است، اگر نفرات تیم را بررسی کنید متوجه خواهید شد که اکثرا از کشتی‌گیران تیم امیدمان هستند و این نشان می‌دهد که فدراسیون نگاهش به آینده است. سیاست فدراسیون به نظر اینگونه می‌رسد که به دنبال این است تا این کشتی‌گیران هم میدان‌های بزرگ را تجربه کنند و خودشان را برای آینده آماده کنند. در رابطه با نتیجه هم به دلیل نبود روسیه به اعتقاد من می‌توانیم به این تیم امیدوار باشیم.
وی با بیان اینکه غیبت حسن یزدانی نمی‌تواند هیجان مسابقات را تحت تاثیر قرار دهد، گفت: تقابل ایران و آمریکا در کشتی همیشه برای ورزشدوستان به ویژه علاقه‌مندان به کشتی جذاب است اما بیشتر این هیجان مربوط به کشتی حسن یزدانی و حریف آمریکایی او تیلور است حالا که هر دو این کشتی‌گیران در این جام حضور ندارند بعید می‌دانم عدم حضور یزدانی تاثیری هم در هیجان آن داشته باشد.
نایب قهرمان جهان در سال ۱۹۷۸ در ادامه تاکید کرد: یزدانی از کشتی‌گیران خوب ماست ولی در مسابقات جهانی دیدیم که چطور کشتی گرفت. آن حواشی به وجود آمده را به پای حساسیت آن مسابقات می‌گذارم وگرنه هم حسن کشتی گیر خوب و با تجربه‌ای است که خوب می‌داند قبل از کشتی چه باید بکند و چه کاری نباید بکند، آن مصاحبه‌ای هم که توسط پدر یزدانی انجام شد کاملا غیر حرفه‌ای بود البته قصد اهانت به کسی ندارم همه این دوستان برای من قابل احترام هستند ولی هر کسی باید در جایگاه خود نظر بدهد. مطمئن باشید ما بازهم یزدانی را در مسابقات آتی خواهیم دید.
مربی کشتی در رابطه با مسابقات لیگ افزود: اخیرا مسابقات لیگ برگزار شد و آنجا شاهد بازی های خوبی بودیم برای مثال علیرضا کریمی یکی از آن افرادی بود که به دلیل غیبت چند ساله‌اش خوب بازی کرد و حالا فدراسیون به خوبی به او اعتماد کرده و در ترکیب تیم‌ جا دارد اما در کل مسابقات لیگ آن جذابیت سابق را ندارد و هر سال متاسفانه شاهد افت کیفیت مسابقات هستیم. من احساس می‌کنم یکی از دلایل این اتفاق این است که اکثرا مربی‌ها و کشتی‌گیران درگیر مادیات شدند البته که حق‌شان است قرارداد خوب داشته باشند ولی صرفا لیگ نباید درگیر مادیات باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید