تسنیم/ آمار منتشر شده نشان می‌دهد که تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در مالکیت توپ در فاز هجومی عملکرد خوبی نداشته است.
شرکت تجزیه‌وتحلیل اطلاعات ورزشی «Opta»، رده‌بندی جدیدی از تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات جام جهانی 2022 قطر بر اساس سهم مالکیت هر تیم در یک‌سوم خط حمله خود در مقایسه با حریف، منتشر کرده است.
در این رده‌بندی اسپانیا با 82.2 درصد مالکیت توپ در خط حمله خود، صدر این رده‌بندی را در اختیار دارد و آرژانتین با 77 درصد، آلمان با 75 درصد، فرانسه با 67.4 درصد، انگلیس با 66.5 درصد، برزیل با 64 درصد، آمریکا با 63.6 درصد، پرتغال با 63 درصد، دانمارک با 62.3 درصد و کرواسی با 56.6 درصد به ترتیب در رده‌های دوم تا دهم این رده‌بندی ایستاده‌اند.

در بین 10 تیمی که پایین‌ترین جایگاه را در این رده‌بندی دارند، نام تیم ملی ایران هم دیده می‌شود. تیم تحت‌ هدایت کارلوس کی‌روش با 35.1 درصد مالکیت توپ در خط حمله خود، در رده بیست‌وششم این رده‌بندی جای دارد. در قعر این جدول کاستاریکا با 15.9 درصد قرار دارد و در بین تیم‌های آسیایی ژاپن با 33.8 درصد و استرالیا با 31.1 درصد آمار ضعیف‌تری نسبت به ایران دارند، اما هر دو تیم برخلاف ایران موفق شدند به مرحله یک‌هشتم نهایی راه پیدا کنند.  


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید