ایلنا/ سرمربی پیشین پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان معتقد است کرواسی مقابل برزیل هر چند کم اما شانس دارد و 2 مربی جوان ایرانی بیشتر در تیم ملی می‌‌توانند به پیشرفت کمک کنند
کرواسی در جام جهانی 2018 تیم بسیار سرحالی بود و توانست نایب قهرمان جهان شود. اما در جام جهانی 2022 شاگردان دالیچ با وجود کیفیت بالا آن شادابی و کاریزمای دوره قبلی را ندارند. آنها مقابل ژاپن کار سختی داشتند و تا آستانه شکست پیش رفتند. منتهی در ضیافت پنالتی‌ها با درخشش دومنیک لیواکوویچ شرایط‌شان تغییر کرد. این در حالی است که تیم ایران تحت هدایت کی‌روش هم مانند کرواسی افت محسوسی نسبت به دوره قبل خود داشت و با انتقادهای گسترده هواداران روبرو شد.
در همین رابطه ایلنا با وینگو بگوویچ سرمربی کروات که سابقه حضور در تیم‌های ایرانی مانند پرسپولیس، پاس همدان، فولاد خوزستان، مس کرمان و گل‌گهر سیرجان را دارد به گفتگو پرداخت: 
قبول داری که تیم ملی کشورت با چاشنی شانس تیم ملی ژاپن را شکست داد؟
نه اصلا قبول ندارم شانسی تیم ژاپن را شکست دادیم. اصلا اگر برد ما شانسی بود چرا اسپانیا به قول شما شانسی تیم ژاپن را نبرد و شکستش نداد. در 120 دقیقه بهتر از ژاپن بودیم اما در نهایت کار به ضربات پنالتی کشید و با درخشش دروازه‌بان و هنر پنالتی زدن بازیکنان تیم ملی‌مان مزد برتری‌مان را گرفتیم و برنده شدیم.
با این وجود فکر نمی‌کنی بازی‌تان مقابل برزیل دیدار پایانی‌تان در جام جهانی خواهد بود؟
نه من این رویارویی را بدشانسی نمی‌دانم چون در فوتبال ممکن است برای تیم ملی یک کشور قرعه و شانس‌های زیادی به وجود بیاید. این بار هم به قید قرعه باید با تیم ملی برزیل بازی کنیم. برزیل جمعی از بهترین بازیکنان دنیای فوتبال را در اختیار دارد؛ اما فراموش نکنید که کاپیتان و بازیکن درجه یک کرواسی یک کروات به نام مودریچ است؛ بازیکنی که در سن 37 سالگی هم کماکان می‌درخشد. در فوتبال هم هر نتیجه‌ای ممکن است اتفاق بیفتد، به همین دلیل من برای بازی با برزیل هم امیدواری‌های خاص خودم را دارم.
واقعا در رویارویی مقابل برزیل چقدر به برد تیم ملی کرواسی امیدواری؟
باید منطقی حرف زد. من فکر می‌کنم برزیل 70 درصد شانس برد و کرواسی 30 درصد شانس پیروزی دارند.
چه کشورهایی شانس‌ قهرمانی جام جهانی می‌دانید؟
من فکر می‌کنم بین برزیل و آرژانتین و فرانسه در نهایت یک تیم قهرمان خواهد شد.
بهترین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی ایران چه مربی‌ای است؟
اولاً باید بگویم که کنار گذاشتن اسکوچیچ اشتباه بزرگی بود. مربی‌ای که در سخت‌ترین شرایط سکان هدایت تیم ملی ایران را به عهده گرفت. اما حالا اگر قصد جذب سرمربی جدید را دارید به نظرم یک مربی جوان مانند یحیی یا نکونام را استخدام کنید، مربیانی که برای تیم ملی‌تان بهترین گزینه هستند.
در رابطه با دربی چه نظری دارید؟
متأسفانه فوتبال بدون تماشاگر هیچ فایده‌ای ندارد مثلا فکرش را بکنید اگر جام جهانی هم بدون تماشاگر برگزار می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد. بازی دربی بدون تماشاگر و هوادار مانند بازی دوستانه می‌شود و به نظرم جالب نخواهد شد.
اما به هر حال شانس برنده شدن را بیشتر به چه تیمی می‌دهید؟
روی شناخت کاملی که از یحیی و تیم خیلی خوبی که او بسته دارم، فکر می‌کنم شانس پیروزی پرسپولیس در دربی بیشتر از رقیب سنتی‌اش است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید