ایسنا/ رسانه‌های اروپایی به تمجید از والیبال ایران پرداختند و اعتراف کرده که تیم پیکان با حضور اسماعیل نژاد کار را برای تیم‌های حاضر سخت کرده بود.
در جریان هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان جهان که با حضور شش تیم به میزبانی برزیل برگزار می‌شود، تیم پیکان تهران در دومین دیدار خود مقابل ترنتینو ایتالیا نایب قهرمان اروپا به میدان رفت و سه بر یک (۲۰ بر ۲۵، ۲۱ بر ۲۵، ۲۷ بر ۲۵ و ۱۹ بر ۲۵) شکست خورد تا نماینده ایران با دوباخت از راه‌یابی به نیمه نهایی بازماند.
پس از این بازی، رسانه ایتالیایی oasport به تمجید از تیم والیبال پیکان و امین اسماعیل نژاد پرداخت و نوشت: ترنتینو در پایان یک بازی سخت‌ و طولانی‌تر از حد انتظار، موفق شد با نتیجه 3-1 مقابل تیم ایرانی  پیکان غلبه کند. شاگردان آنجلو لورنتستی با این پیروزی موفق شدند به مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های جهان 2022 برسند.
این رسانه ایتالیایی با تمجید از کاپیتان تیم خود ادامه داد: ماتی کازییسکی کهنه کار اکنون در هفتمین دوره جام باشگاه های جهان با تیم ترنتینو حضور دارد. این بازیکن 38 ساله بلغاری موفق شد مقابل پیکان بدرخشد. 
oasport در ادامه به درخشش ستاره والیبال ایران پرداخت و نوشت: امین اسماعیل نژاد و پوریا فیاضی به طور پیوسته در ست سوم شروع به کسب پوئن کردند و پیکان را جلو انداختند. ایرانی‌ها در این ست تسلیم نشدند و جنگیدند.اسماعیل نژاد به بازی تماشایی این رقابت جان بخشید. 
همچنین رسانه پرتغالی زبان otempo در خصوص پیکان نوشت: پیکان بدون امتیاز از مسابقات خداحافظی کرد اما تاثیر خوبی از خود به جای گذاشت. علیرغم حضور کوتاه مدت پیکان ایران به عنوان قهرمان آسیا در این رقابت‌ها، شاهد تاثیر مثبتی از این تیم بودیم چرا که حریفان برای شکست دادن آنها باید زحمت زیادی کشیده و عرق می ریختند! پیکان تهران به عنوان تیمی از خاورمیانه مورد تمجید مربی حریف یعنی آنجلو لورنتستی قرار گرفت. اوج بازی برای پیکان را  امین اسماعیل نژاد رقم زد چرا که این بازیکن 23 امتیاز برای تیمش به دست آورد.
امین اسماعیل‌نژاد ستاره والیبال ایران در لیگ ملت‌های والیبال که در خدمت تیم پیکان در این رقابت‌ها بود، عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت. این بازیکن در بازی اول خود موفق شد ۲۰ امتیاز کسب کند و بهترین بازیکن پیکان نام بگیرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید