ایلنا/ بعد از حذف ماتادورها توسط مراکش، آلمانی‌ها با کلید واژه عدالت و انتقام در فضای مجازی خوشحالی خودشان را بروز دادند.
اسپانیای لوئیس انریکه پس از هدر رفتن هر سه پنالتی‌‌اش در پایان تساوی بدون گل مقابل مراکش در بازی ماقبل آخر مرحله یک هشتم نهایی، از صعود به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 باز ماند. پابلو سارابیا، کارلوس سولر و سرخیو بوسکتس همگی ضربات‌شان را از دست دادند تا اسپانیا برای سومین بار یک تورنمنت بزرگ را با قبول شکست در پنالتی‌ها ترک کند (بعد از شکست برابر روسیه در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 و شکست برابر ایتالیا در نیمه نهایی یورو 2020).

این اتفاق اما به طرز عجیبی با ابراز خرسندی رسانه‌های آلمانی همراه بود. البته دلیل خوشحالی آنها به ماجرایی که در آخرین دور بازی‌های گروه E‌ جام جهانی 2022 رخ داد برمی‌گردد. اسپانیا و آلمان هر دو در گروه E به همراه ژاپن و کاستاریکا قرار داشتند و در آخرین دور مرحله گروهی، آلمانی‌ها امیدوار بودند که اسپانیا مقابل ژاپن پیروز شود تا آنها به لطف پیروزی برابر کاستاریکا صعود کنند. اسپانیا اما با قبول شکست 2-1 برابر حریف آسیایی، مانع صعود آلمان شد و تیم هانسی فلیک با وجود پیروزی 4-2 مقابل کاستاریکا از جام جهانی وداع کرد. به همین دلیل ناکامی اسپانیا برابر مراکش با خوشحالی آلمانی‌ها همراه شد.
نشریه آلمانی «ران» در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی تصویری از نتیجه اسپانیا مقابل ژاپن و مراکش را همراه با عنوان کوتاه و شیرین «عدالت» منتشر کرد و نوشت «مراکش انتقام آلمان را گرفت».

فرضیه عمدی بودن باخت اسپانیا به ژاپن برای دوم شدن در گروه و رویارویی با مراکش و عدم جلوگیری از رویارویی با برزیل توسط خیلی‌ها از جمله مهاجم سابق رئال مادرید هوگو سانچس مطرح شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید