تسنیم/ ووشوکار ایران موفق به کسب چهار مدال در چهارمین روز از مسابقات قهرمانی جوانان جهان شدند.
هشتمین دوره مسابقات ووشو قهرمانی جوانان جهان از روز سه‌شنبه در شهر تانگرانگ اندونزی آغاز شده است و ملی‌پوشان پسر و دختر ایران که با حمایت «شرکت پرداخت الکترونیک سداد» اعزام شده‌اند، امروز (جمعه) به مصاف حریفان خود رفتند.
در فینال وزن 45- کیلوگرم بخش ساندای پسران، امیرمحمد بازگیر ملی‌پوش کشورمان مقابل «دانگ خوآ» از ویتنام ایستاد و این ووشوکار را از پیش رو برداشت و مدال ارزشمند طلا را به خود اختصاص داد.
همچنین در وزن 48- کیلوگرم حسین ولی‌زاده که در دو مبارزه قبلی خود حریفانی از اندونزی و قزاقستان را شکست داده بود، در فینال مقابل «شریف مصطفی» نماینده کشور مصر قرار گرفت و با برتری مقابل این ووشوکار صاحب مدال طلا و عنوان قهرمانی شد.
در تالوی دختران و در فرم نان چوان، هستی صدیقی با امتیاز 8.94 بر سکوی سوم ایستاد و صاحب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان شد. در این فرم «چو کیو تسانگ» از هنگ‌کنگ با نمره 9.11 اول شد و «پی لر تان» از مالزی دوم شد.
همچنین در فرم چیانگ شو‌، سامیار صادقی با حریفانش رقابت کرد و در نهایت با امتیاز 8.95 بر سکوی سوم جهان ایستاد و صاحب مدال برنز شد. ورزشکارانی از آمریکا با 9.06 و هنگ‌کنگ با 8.99 به ترتیب اول و‌ دوم شدند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید