خبر ورزشی/ ورزشگاه دونباس آرنا که آخرین بازی رقابتی بین انگلیس و فرانسه در آن برگزار شد، حالا نابود شده و نشانی از آن ورزشگاه باشکوه را ندارد.
 ورزشگاهی که آخرین مرتبه میزبان دیداری بین انگلیس و فرانسه در یک تورنمنت بود، حالا وضعیت اسف‌باری دارد و هدف گلوله‌باران است، چرا که در میان یک منطقه جنگی قرار گرفته است.
ورزشگاه «دونباس آرنا» که ورزشگاه خانگی تیم شاختار دونتسک بود، از ۴ بازی مسابقات یورو ۲۰۱۲ میزبانی کرد. حالا این ورزشگاه مظلوم رها شده و گرفتار تهاجم روس‌ها به اوکراین است.
یورو ۲۰۱۲
آخرین بازی انگلیس و فرانسه در یک تورنمنت رسمی در یورو ۲۰۱۲ با تساوی ۱-۱ به پایان رسید. در دونباس ابتدا جولئون لسکات برای انگلیس گلزنی کرد و سپس سمیر نصری با گلزنی برای فرانسه کار را به تساوی کشاند. فرانسه و انگلیس در همین ورزشگاه به مصاف اوکراین رفتند که هردو پیروز شدند. خروس‌ها با ۲ گل ژرمی منس و یوهان کابایه و انگلیس با تک گل وین رونی.
حالا قرار است روز شنبه انگلیس حدود ۴ هزار کیلومتر آنطرف‌تر در ورزشگاه البیت در دیداری از مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف فرانسه برود.

دونباس و جنگ
اما اولین تهاجم به ورزشگاه دونباس سال ۲۰۱۴ رخ داد، وقتی که نیروهای نظامی روسیه و اوکراین در شرق اوکراین درگیر شدند و گلوله‌باران باعث شد به بیرون این ورزشگاه آسیب برسد. بعد از این اتفاقات هم باشگاه شاختار دونتسک خانه به دوش شد و از این شهر رفت تا در خارکیف و کیف به مصاف رقبا برود.
با شروع جنگ روسیه و اوکراین هم دونتسک کانون این جنگ و درگیری‌ها بوده و ورزشگاه باشکوه شهر دونتسک هم به طول کلی نابود شده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید