طرفداری/ روز چهارم مسابقات ووشو جوانان قهرمانی جهان برای ایران با ۶ مدال رنگارنگ و ۷ فینالیست همراه بود
ووشوکاران جوان ایران در روز چهارم مسابقات قهرمانی جهان خوش درخشیدند.
هشتمین دوره مسابقات ووشو قهرمانی جوانان جهان از روز سه‌شنبه در شهر تانگرانگ اندونزی آغاز شده و ملی‌پوشان پسر و دختر ایران که با حمایت «شرکت پرداخت الکترونیک سداد» اعزام شده‌اند، امروز (جمعه) به مصاف حریفان خود رفتند که در این روز کاروان کشورمان به ۳ نشان طلا و ۳ مدال برنز دست پیدا کرد.
نتایج امروز به شرح زیر است:
* یونس خدایی در فرم نان چوان با امتیاز ۸.۹۷ به مدال طللا دست یافت و قهرمان جهان شد. این دومین طلای خدایی در این پیکارهاست. ورزشکارانی از کره جنوبی و ازبکستان در این بخش دوم و سوم شدند.
* در فینال وزن ۴۵- کیلوگرم بخش ساندای پسران، امیرمحمد بازگیر ملی‌پوش کشورمان مقابل دانگ خوآ از ویتنام ایستاد و این ووشوکار را از پیش رو برداشت و مدال ارزشمند طلا را به خود اختصاص داد. بازگیر برای صعود به فینال حریفانی از آذربایجان و عربستان را شکست داده بود.
* در وزن ۴۸- کیلوگرم حسین ولی‌زاده که در دو مبارزه قبلی خود حریفانی از اندونزی و قزاقستان را شکست داده بود، در فینال مقابل شریف موصطفی نماینده کشور مصر قرار گرفت و با برتری مقابل این ووشوکار صاحب مدال طلا و عنوان قهرمانی شد.
* در فرم چیانگ شو‌ تالوی پسران، سامیار صادقی با حریفانش رقابت کرد و در نهایت با امتیاز ۸.۹۵ بر سکوی سوم جهان ایستاد و صاحب مدال برنز شد. ورزشکارانی از آمریکا با ۹.۰۶ و هنگ‌کنگ با ۸.۹۹ به ترتیب اول و‌ دوم شدند.
* در تالوی دختران و در فرم نان چوان، هستی صدیقی با امتیاز ۸.۹۴ بر سکوی سوم ایستاد و صاحب مدال بنز مسابقات قهرمانی جهان شد. در این فرم چو کیو تسانگ از هنگ کنگ با نمره ۹.۱۱ اول شد و پی لر تان از مالزی دوم شد. این دومین مدال صدیقی در مسابقات قهرمانی جهان است. او پیشتر در فرم نن دائو دختران به مدال طلا دست یافته بود.
* در وزن ۵۲- کیلوگرم فینال رقابت‌‎های این دسته وزنی برگزار و نفرات اول و دوم این دسته وزنی مشخص شدند. روز گذشته (پنجشنبه) محمد عرفان مقدم در مرحله نیمه ‎نهایی این پیکارها از حریف مصری خود شکست خورد و به مقام سوم مشترک این پیکارها و مدال برنز دست یافت. بر همین اساس این نماینده کشورمان امروز و پس از برگزاری مسابقه نهایی این وزن مدال برنز خود را دریافت کرد. در این دسته ورزشکارانی از هند و مصر به ترتیب اول و دوم شدند.
* در وزن ۷۵- کیلوگرم، سهیل موسوی در سومین مبارزه‌اش مقابل آلن سهیچ ار کرواسی قرار گرفت و این حریف را مغلوب کرد و فینالیست شد. موسوی پیش از مقابل ولادیسلاو پشتنیک از اوکراین و محمد سیف از تونس به برتری رسیده بود.
* در وزن ۷۰- کیلوگرم، عرفان محرمی در سومین مبارزه خود در این رقابت‌ها برابر محمد عبدالعزیز از مصر پیروز و راهی دیدار نهایی شد. محرمی در دو رقابت قبلی‌اش موفق به برتری مقابل حریفانی از تونس و اردن شده بود. وی باید در فینال به مصاف ورزشکاری از چین برود.
* در وزن ۶۰- کیلوگرم بخش ساندای پسران امیرحسین همتی ملی‌پوش کشورمان در سومین مبارزه خود در این رقابت‌ها مقابل یو هونگ از هنگ کنگ به برتری دست یافت و راهی مرحله نهایی شد. همتی در دو رقابت قبلی خود تسنیم ایسلام از بنگلادش و سرجیو آلپایدزی از گرجستان را شکست داده بود. او در آخرین دیدار خود و در دیدار نهایی با ورزشکار هند رقابت خواهد کرد.
* در وزن ۵۶- کیلوگرم ساندا پسران، رضا خورشیدی ملی‌پوش ایران در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف نماینده کشور آذربایجان رفت و مقابل این حریف سرسخت به برتری دست یافت و راهی فینال شد. خورشیدی در مبارزه‌های قبلی خود مقابل نمایندگان هند، برزیل و هنگ‌کنگ به پیروزی رسیده بود. او در دیدار نهایی باید به مصاف ورزشکاری از هند برود.
* در وزن ۶۰- کیلوگرم بخش ساندای دختران، کوثر علی‌زاده ملی‌پوش کشورمان به مصاف بتول صلاحدین نماینده کشور فلسطین رفت، از سد این ورزشکار گذشت و راهی دیدار نهایی مسابقات ووشو قهرمانی جوانان جهان شد. علی‌زاده پیش از این موفق به شکست تا فونگ آن از ویتنام شده بود. او باید در دیدار نهایی با ورزشکاری از هند دیدار کند.
* دیانا رحیمی در وزن ۵۶- کیلوگرم در سومین مبارزه خود مقابل کریمه بریونس از مکزیک به برتری دست یافت و به مرحله بعدی صعود کرد و فینالیست شد. او پیش از این مقابل یینگ هه اونگ از هنگ‌کنگ و پوسپا آناستاسیا از اندونزی به برتری رسیده بود. نماینده کشورمان فردا باید در دیدار نهایی به مصاف ورزشکاری از چین برود.
* در بخش ساندای دختران، کیانا بیابانی ملی‌پوش ایران در وزن ۵۲- کیلوگرم، در مرحله نیمه‌نهایی مقابل الیسا کالاندوچی از ایتالیا قرار گرفت و این سانداکار را شکست داد و گام به فینال گذاشت. بیابانی پیش از این مقابل دیویاناشی نماینده هند و زهرا واهانا از اندونزی پیروز شده و مدال برنز خود را مسجل کرده بود. نماینده کشورمان فردا باید در دیدار نهایی به مصاف ورزشکاری از چین برود.
* در وزن ۸۰- کیلوگرم، کسری لورائی در نخستین مبارزه خود به مصاف آنی‌رود چائود هاری از هند رفت و مقابل این حریف شکست خورد
همچنین در این روز شاهین بنی طالبی، نازنین بازدار، صبا رامیان و ستایش تک فلاح موفق به کسب مدال نشدند. البته صبا رامیان در فرم چیانگ شو با امتیاز ۹.۰۵۶ موفق به کسب رتبه سوم شد.
ورزشکار اندونزی با امتیاز ۹.۱۰۶ به مدال طلا و ورزشکار سنگاپور با امتیاز ۹.۰۹۳ به مدال نقره دست پیدا کردند اما باتوجه به تعداد حضور پنج ورزشکار در این فرم، فقط به نفرات اول و دوم مطابق با قوانین فدراسیون بین المللی ووشو مدال اهدا شد.
تا به اینجای کار کاروان کشورمان به ۶ طلا، یک نقره و ۴ برنز دست پیدا کرده است. در روزها گذشته این مسابقات، یونس خدایی در فرم نن دائو پسران، هستی صدیقی در فرم نن دائو دختران و نازنین بازدار در فرم نن گوئن به مدال طلای این پیکارها دست یافته بودند.
نازنین بازدار در نانچوان مدال نقره کسب و شاهین بنی طالبی در فرم نن گوئن به مدال برنز بسنده کرده بود.
این رقابت‌ها فردا (شنبه) پیگیری خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید