ایلنا/ سرمربی تیم ملی مراکش گفت: امیدوارم رونالدو مقابل ما نیز فیکس بازی نکند، زیرا یکی از بهترین بازیکنان جهان است. ولید الرکراکی سرمربی تیم ملی مراکش در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل پرتغال در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، اظهار داشت: پرتغال از بهترین بازیکنان جهان تشکیل شده و تیم قابل احترامی است؛ اما مراکش هم به دنبال جاه‌طلبی است و می‌خواهد مقابل پرتغال کاری تاریخی انجام دهد.
وی تاکید کرد: همه مربیان به نقاط قوت و ضعف تیم حریف توجه می‌کنند و من هم برای این مسابقه برنامه ریزی مناسبی دارم و تلاش می کنم مقابل رقیبی که به دنبال عنوان قهرمانی است، بهتر از بازی‌های قبلی‌مان باشیم. هدف ما کسب یک شگفتی مقابل پرتغال است تا بتوانیم موفقیت‌هایمان را ادامه‌دار کنیم. به تیم ملی مراکش که اولین تیم در جهان عرب است که به این مرحله رسیده افتخار می‌کنم و خوشبختانه همه هواداران عرب از ما حمایت می‌کنند تا با هم تاریخ‌سازی کنیم.
سرمربی تیم ملی مراکش ادامه داد: شادی هواداران مهمترین هدف‌ مراکش است. ما به دنبال پیروزی‌های بیشتر در جام جهانی هستیم و امیدوارم به دستاوردهای بزرگتری دست پیدا کنیم.
وی با تاکید بر اینکه نایف اکراد، مدافع مراکشی از آمادگی و احتمال حضورش در این دیدار مطمئن خواهد بود، تصریح کرد: در بازی‌های متوالی خستگی به وجود می‌آید که منجر به مصدومیت جزئی بازیکنان می‌شود؛ اما تیم ملی از ۲۶ بازیکن تشکیل شده است.
الرکراکی در خصوص برنامه‌هایش برای مهار رونالدو عنوان کر: ما مقابل پرتغال به دنبال مالکیت توپ هستیم تا از این طریق بتوانیم پرتغال را متوقف کنیم، چالش سختی خواهد بود، زیرا آنها بازیکنان بزرگی دارند. در خصوص رونالدو هم امیدوارم او مقابل ما فیکس بازی نکند، زیرا یکی از بهترین بازیکنان جهان است.
وی خاطرنشان کرد: مرور آنچه تا الان برای مراکش در جام جهانی رخ داده لذت بخش است، اما باید تمرکز داشته باشیم، ما هنوز کار زیادی داریم، به خصوص این که انتظارات را بالا برده‌ایم. می‌خواهیم وارد تاریخ شویم، اما چیزی که من از آن می‌ترسم این است که در مدت زمان کوتاهی مقابل تیم‌های قدرتمندی مانند کرواسی، بلژیک، کانادا و اسپانیا بازی کرده‌ایم و حالا با پرتغال بازی خواهیم کرد. با این حال ما چیزی برای از دست دادن نداریم.
سرمربی مراکش در پایان در مورد عدم استفاده تیم‌های اروپایی از مربیان عرب و آفریقایی گفت: دلیل آن را نمی دانم. شاید فکر کنند مربی عرب یا آفریقایی فوتبال را نمی فهمند. اما واقعیت این است که قاره آفریقا می تواند نقش بیشتری در فوتبال دنیا داشته باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید