طرفداری/ سرمربی تیم ملی انگلیس می‌داند حضور در یک‌چهارم نهایی جام جهانی هواداران را راضی نخواهد کرد
گرت ساوتگیت از بازگشت رحیم استرلینگ به اردوی تیم ملی انگلیس خبر داد اما به نظر نمی‌رسد او در بازی با فرانسه به میدان برود.
در آستانه دیدار فردا شب انگلیس و فرانسه در یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2022، گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی انجام داده است. 
معتبرتر شدن فوتبال ملی انگلیس نسبت به سالیان گذشته:
 فکر می‌کنم انگلیس همیشه محترم بوده اما الان به نظرم علاوه بر احترام، اعتبار لازم هم داریم. معتقدم بقیه دنیا باور دارند انگلیس تیمی مدعی و رقابتی است و آن‌ها می‌دانند که ما طی سال‌های گذشته تحت شدیدترین فشارها، توانسته‌ایم خوب کار کنیم. وقتی به سراسر اروپا و جهان می‌روم و افراد فوتبالی را می‌بینم، نسبت به گذشته قطعا قدردانی بیشتری بابت کارهایی که انجام داده‌ایم، دریافت می‌کنیم. فکر می‌کنم طی این مدت انتظارها به قدری بالا رفته که رسیدن به یک‌چهارم نهایی برای هواداران راضی‌کننده نیست و همه میل دارند پیشروی بیشتری داشته باشیم. این نشان می‌دهد که به اندازه کافی رشد کرده‌ایم. 
بازگشت استرلینگ به تمرینات انگلیس: 
 هنوز ملاقاتی با استرلینگ نداشته‌ام. ما تلفنی صحبت کردیم و به نظرم الان رحیم در وضعیت بهتری است. او برای کمک به خانواده‌اش به آن مرخضی نیاز داشت و حالا وضعیتش بهتر شده که به تیم ملی برگشته است. استرلینگ دو پرواز طولانی را پشت سر گذاشته و جلسه‌های تمرینی زیادی را از دست داده است. ما در سطحی هستیم که حتی یک جلسه تمرینی را هم نباید از دست داد. خیلی خوب است که استرلینگ ما را همراهی می‌کند و در تمرین گروهی هم شرکت کرده است اما برای حضور در مسابقه با فرانسه، کارش سخت است. 
برنامه برای مهار کیلیان ام باپه: 
 نحوه آماده‌سازی ما مثل همیشه است. به همه الگوهای بازی حریف نگاه می‌کنیم و نکات خاص و بازیکنان خطرناک آن‌ها را برجسته می‌کنیم. تا جای ممکن روی ام باپه تمرکز کرده‌ایم اما علاوه بر او باید به نحوه گلزنی اولیویه ژیرو یا آنتوان گریزمان هم دقت کنیم. او کسی است که 70 بازی متوالی برای تیم ملی فرانسه انجام داده است. این نشان می‌دهد گریزمان چه‌قدر مهره موثری برای فرانسه است؛ یک بازیکن فوق‌العاده!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید