ورزش 3/ داور بازی حساس امشب آرژانتین و هلند بر عهده متئو لاهوس است. داور اسپانیایی به لیونل مسی در لالیگا به یک دلیل عجیب کارت زرد داده بود.
 امشب در یک چهارم نهایی جام جهانی، آرژانتین با لیونل مسی به مصاف هلند خواهد رفت و داوری بازی نیز برعهده متئو لاهوس اسپانیایی است. داوری که بارها سابقه قضاوت بازی های بارسا در لالیگا را دارد و لیونل مسی نیز به خوبی با او آشناست. مسی در چند مصاحبه خود گفته که احترام زیادی برای لاهوس قائل است و اعتقاد دارد او بهترین داور فوتبال اسپانیاست. جالب اینکه لاهوس دو بار به مسی کارت زرد داده که یک بار آن پس از حرکتی تاریخی از سوی شماره 10 سابق بارسا بود.

در نوامبر 2020 لیونل مسی پس از گلزنی برای بارسا و برای ادای احترام به دیه‌گو مارادونا که چند روزی از مرگش گذشته بود، پیراهن خود را از تن خارج کرد، در حالی که زیر آن پیراهن شماره 10 مارادونا در نیوولزاُلدبویز(باشگاه کودکی‌های مسی) را پوشیده بود. لاهوس هم طبق قانون به مسی کارت زرد داد و فوق ستاره آرژانتینی هم بی چون و چرا آن را پذیرفت. 
مسی البته یک خاطره تلخ هم از داوری لاهوس دارد. در هفته آخر لالیگای فصل 14-2013 لاهوس داور بازی سرنوشت ساز بارسا-اتلتیکو در نوکمپ بود. در آن بازی یک گل بارسا به دلیل آفساید مردود اعلام شد و بعد مشخص شد که تصمیم کمک لاهوس اشتباه بوده است. مسی به خاطر اعتراض کارت گرفت. بازی 1-1 مساوی شد و اتلتیکو به عنوان قهرمانی رسید.


 
این پنجمین داوری لاهوس در دو دوره حضورش در جام جهانی است و از رکورد مدینا کانتالِخو عبور خواهد کرد. با دو داوری دیگر، لاهوس به رکورد گاردئاسابال خواهد رسید که به عنوان یک داور اسپانیایی، هفت بار در جام های جهانی 1958، 1962 و 1966 داوری کرده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید