ایسنا/ کاپیتان تیم ملی فوتبال هلند در ۲۰ سالگی روزهای سختی را در بیمارستان سپری کرد که شاید خیلی‌ها از آن اطلاع نداشته باشند.
فیرجیل فان دایک یکی از نقاط قوت تیم ملی هلند محسوب می‌شود. او در ۳۱ سالگی در اوج پختگی قرار دارد و شرایط بسیار خوبی را سپری می کند. البته زندگی برای او همیشه به همین منوال نبوده است. وقتی ۲۰ ساله بود، دچار بیماری شد که او را به مرگ نزدیک کرد و حتی وصیت نامه ای را امضا کرد.
وقتی او ۲۰ ساله بود برای خرونینخن در کشورش بازی می کرد. او در آن زمان به آپاندیس مبتلا شد که منجر به التهاب صفاق و عفونت کلیه شد؛ وضعیتی که او را به مرگ نزدیک کرد و حتی وصیت نامه خود را در بیمارستان نوشت.
او به یک سایت انگلیسی درباره بیماری خود گفت: هنوز به یاد دارم که روی آن تخت دراز کشیده بودم. فقط می توانستم ببینم که یک لوله به بدنم وصل است. بدنم از بین رفته بود و نمی توانستم کاری انجام دهم. در آن لحظه بدترین سناریوها به ذهنم رسید. مادرم دعا کرد و توانستم آن روزها را پشت سر بگذارم. آن زمان وصیت کردم اگر مردم هر چه پول دارم به مادرم برسد.
فان دایک مدت کوتاهی پس از رفتن به سلتیک اسکاتلند به ساوتهمپتون رفت و از سال ۲۰۱۸ در لیورپول بوده است؛ جایی که هفت قهرمانی به دست آورده است. او به یکی از بهترین مدافعان میانی جهان تبدیل شده است. پس از ناکامی در راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، او در نهایت به عنوان کاپیتان هلند در جام جهانی ۲۰۲۲ حضور دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید