ورزش 3/ بازگشت از جام جهانی برای امیر عابدزاده با ارائه یک نمایش فوق‌العاده در لباس پونفرادینا همراه شد.
امیر عابدزاده، گلر ملی‌پوش تیم فوتبال پونفرادینا اسپانیا، شب گذشته موفق شد تیمش را از یک بازی یک‌طرفه با امتیاز خارج کند.

عابدزاده که مدت زیادی پیش از جام جهانی هم در ترکیب پونفرادینا نیمکت‌نشین شده بود و در بازی‌هایی هم که به میدان می‌رفت موفق به کلین‌شیت نشده بود، سرانجام بعد از نزدیک به شصت روز موفق شد دومین کلین‌شیت خودش در دوازدهمین بازی این فصل را برای پونفرادینا در هفته نوزدهم مقابل لوانته رده پنجمی ثبت کند.
امیر که بعد از جام جهانی و بازی نکردن در دومین دوره متوالی در حالی که جایگاهش به عنوان یکی از دو گلر هم‌سطح تیم ملی را از دست داده و حسینی، جای او را در تیم ملی گرفته و نخستین دیدار تیمش را هم از روی نیمکت دنبال کرده بود، در هشتمین دقیقه مسابقه ضربه محکم بازیکن حریف از پشت محوطه را در آغوش گرفت.
نکته جالب بعد از این مهار، دست زدن امیر عابدزاده برای خود و همبازیانش بود آن هم در شرایطی که توپ را هنوز رها نکرده بود تا به این صورت بعد از اولین مهار، به خودش و بازیکنان روحیه بدهد.
دقیقه 35 بار دیگر عابدزاده با یک مهار تماشایی ضربه والی بازیکن لوانته را دفع کرد.
بعد از یک مهار زیبا در دقیقه 53، نقطه اوج بازی برای عابدزاده در دقیقه 57 فرا رسید و او ضربه بازیکن حریف را در موقعیت تک به تک از روی خط شش دروازه دفع کرد تا به مانند بازی با اروگوئه در لباس تیم ملی، یک سیو مشابه دیگر ثبت کند.
عابدزاده بعد از این سیو تماشایی، در یک حرکت موروثی، با دست کشیدن روی سر مهاجم حریف، یاد و خاطره پدرش، احمدرضا عابدزاده را زنده کرد.
در نهایت این بازی برای عابدزاده با هفت مهار و تبدیل شدن به عنوان برترین بازیکن زمین به پایان رسید تا این گلر 29 ساله پونفرادینا در بازگشت از جام جهانی شروعی دوباره برای درخشش در لالیگا دو داشته باشد.
گفتنی است تیم فوتبال پونفرادینا در رده بیستم جدول 22 تیمی لیگ دسته دوم فوتبال اسپانیا قرار دارد و شانسی برای صعود به لالیگا ندارد و لاس‌پالماس، بورگوش، آلاوز، ایبار، لوانته و کارتاگنا تیم‌های اول تا ششم جدول هستند و برای رسیدن به لالیگا تلاش می‌کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید