ورزش 3/ روبرت لواندوفسکی، کاپیتان تیم ملی لهستان، شایعات در مورد اعطای پاداش به بازیکنان این تیم را تکذیب کرد.
در روزهای اخیر اخباری در مورد قول و قرار ماتئوش موراویتسکی، نخست وزیر لهستان برای اعطای پاداش به بازیکن در صورت صعود از مرحله گروهی در جام جهانی، منتشر شده است. به نظر این خبر از زبان نخست وزیر در جلسه شام با تیم قبل از عزیمت آنها به قطر اعلام شده است. کسب درآمد از بازی برای تیم ملی لهستان باعث شد هواداران فوتبال در این کشور به شدت به این رفتار بازیکنان اعتراض کنند، اما روبرت لواندوفسکی فاش کرد موضوع به شکل دیگری بوده و آنها برای بازی در لباس لهستان طلب پاداش نکرده اند.

رابرت لواندوفسکی گفت: "این جلسه در واقع فقط چند دقیقه طول کشید و در ادامه ما از هتل به سمت فرودگاه حرکت کردیم. فقط یک گفتگوی معمولی بین ما شکل گرفت و در ادامه این نخست وزیر بود که در این خصوص بیانیه داد، اما راستش را بخواهید، ما بازیکنان تیم ملی لهستان این موضوع را خیلی جدی نگرفتیم. هرگز بحثی در مورد این که این جایزه از کجا و از چه منبعی پرداخت نشود، وجود نداشت و در واقع تنها قرار بود کمی ارز دیجیتال با ما اعطا شود.
ما در درجه اول در باشگاه های خود کسب درآمد می کنیم و این پول اصلی زندگی ماست. در تیم ملی لهستان ما اصلا به چنین چیزی فکر نمی کنیم. البته ما برای موفقیت های خود  پاداش دریافت می کنیم، اما به شرطی که فدراسیون فوتبال لهستان از نتایج ما درآمد کسب کند و سپس بخشی از آن باید به بازیکنان اختصاص یابد. اینها چیزهایی هستند که مدت هاست ثابت شده و همه قوانین به طور رسمی توسط مدیران پیگیری می شود.
آنگونه که من می دانم، در گذشته تصمیم گرفته شده که هیچ پاداشی از بودجه عمومی برای بازیکنان تیم ملی لهستان در نظر گرفته نشود. البته باید بگویم که من نیز با این تصمیم موافقم و بگذارید این برای همه ما درس عبرتی باشد. برای من ورزش و فوتبال یک علاقه و یک تابلوی تعیین کردن مسیر در زندگی است. این همان چیزی است که من ارزش های زندگی خود را بر اساس آن بنا کردم و همیشه می ترسم که هر چه ورزش بیشتر با سیاست و این مسائل آمیخته شود، جوانان بیشتر از ورزش دور شوند.
پس رسوایی مربوط به حواشی اخیر در خصوص پاداش، بیشتر نتیجه این وضعیت است تا علت آن. ما هیچ انتظاری بابت دریافت پاداش نداشتیم و هیچ وقت چیزی مطالبه نکردیم. ما دست به دامان بودجه عمومی برای کسب درآمد نشدیم. بدیهی است که اصلا نباید در این رابطه حرف زد، چون ما به خاطر پول به جام جهانی نرفتیم و باید در این رابطه شفاف سازی صورت بگیرد.
همچنین من می خواهم به روشنی بیان کنم که در تیم ملی لهستان هیچ اختلافی بین ما و کادرفنی یا سرمربی تیم وجود نداشت. من اطلاعات نادرست زیادی در مورد این شایعات شنیده ام. بنابراین می خواهم به صراحت بگویم که در تیم ملی لهستان هیچ اختلافی بین ما و کادرفنی و مربی دیده نشد. فقط به عنوان بازیکن ارشد تیم، از ما خواسته شد که یک سیستم پرداخت بر اساس درصد جدید برای تقسیم پاداش احتمالی بین بازیکنان ایجاد کنیم و این اتفاق رخ داد."


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید