ورزش 3/ سرمربی دوست‌داشتنی کرواسی در رکوردی رویایی تیم‌ملی کشورش را برای دومین دوره متوالی به نیمه‌نهایی جام‌جهانی رساند.
تیم ملی فوتبال کرواسی با ارائه یک نمایش حساب‌شده توانست برزیل، قهرمان پنج دوره جام جهانی و پرافتخارترین تیم ادوار این مسابقات را در ضربات پنالتی شکست داده و راهی مرحله بعدی رقابت‌ها در قطر شود.
اما در این بین عملکرد بی‌نظیر زلاتکو دالیچ، سرمربی تیم ملی کرواسی شایسته تقدیر است. سرمربی 56 ساله‌ای که وقتی در تیم امید الهلال عربستان مشغول فعالیت شد، هرگز فکرش را نمی کرد که ده سال بعد، تجربه دو حضور در جمع چهارتیم پایانی جام جهانی را داشته باشد اما اوضاع برای او فراتر از تصوراتش پیش رفته است.
دالیچ که آمار 1.82 امتیاز به ازای هر بازی را در 67 تجربه حضور روی نیمکت کرواسی به جا گذاشته، در پایان بازی برابر برزیل از حمایت تماشاگران تیم ملی کرواسی در ورزشگاه اجوکیشن‌سیتی تشکر کرد و به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.
هرچند فوتبال کرواسی سرمربیان مشهور و موفقی در طول تاریخ خودش به دنیا معرفی کرده اما بدون شک در حوزه ملی و از لحاظ دستاورد، دالیچ برترین سرمربی تاریخ فوتبال این کشور است و باید دید رویاپردازی‌های این سرمربی تا کجا در این تورنمنت تعبیر خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید