طرفداری/ تاریخ‌سازی لوکا مودریچ همراه با تیم‌ملی کرواسی ادامه دارد.
هافبک 37 ساله باشگاه رئال مادرید امشب موفق شد در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 نقشی کلیدی مقابل برزیل ایفا کند تا در نهایت کرواسی بعد از تساوی 1-1 در طول 120 دقیقه بازی، 4-2 در ضربات پنالتی پیروز شده و برای دومین دوره متوالی راهی نیمه نهایی شود.
در حالیکه این سومین حضور تاریخ تیم ملی کرواسی در نیمه نهایی جام های جهانی است، لوکا مودریچ، کاپیتان و زننده یکی از ضربات پنالتی تیمش در پایان بازی گفت:
چهار سال بعد از آن همه اتفاق، تکرار آن چشم گیر است... آنها ما را مرده تصور می کردند، اما ما نشان دادیم که ایمان زیادی داریم و هرگز تسلیم نمی شویم. یک بار دیگر ذهنیت قدرتمندی در ضربات پنالتی نشان دادیم و خوشبختانه موفق شدیم. لیواکوویچ در طول بازی و در ضربات پنالتی نقش تعیین کننده ای داشت، او تمام توپ ها را مهار کرد و نشان داد که چه دروازه بان بزرگی است، چون پسر فوق العاده ای است.
آیا به رودریگو دلداری دادید؟
باید به او تبریک بگوییم چون در چنین مسابقه ای قدرت و ذهنیت لازم برای زدن ضربه پنالتی را داشته است و ممکن است این اتفاق (خراب کردن ضربه پنالتی) برای هرکس رخ دهد. به او گفتم که تشویقش می کنم. متأسفم که چنین اتفاقی برای او رخ داد، و علیرغم رابطه خوبی که با هم داریم، برای تیمم خوشحالم. وقتی چند سال از او بزرگتر بودم در یورو 2008 مقابل ترکیه پنالتی از دست دادم و این آسان نیست، اما باعث می شود که او قوی تر شود.
قبل از شروع جام هیچکس باور نداشت که ما تا اینجا پیش برویم، اما بین خودمان اطمینان و ایمان لازم برای انجام کار را داشتیم. صرفاً برای شرکت در جام جهانی یا خوشحالی از حضور در جمع 16 تیم به اینجا نیامده ایم. ما بیشتر می خواهیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید