خبر ورزشی/ بر اساس قوانین فیفا باشگاه‌ها تنها ملزم هستند برای روزهای فیفا بازیکنان ملی خود را آزاد کنند و این شامل بازیکنان رده سنی پایین‌تر هم می‌شود.
جواد نکونام به فدراسیون فوتبال پیام داد از این پس بازیکنان رده سنی جوانان و امید فولاد تنها در روزهای فیفا در تمرینات تیم‌های جوانان و امید ایران قرار می‌گیرند.
امروز تیم جوانان ایران برای برگزاری اردوی تدارکاتی و انجام دو بازی دوستانه راهی عمان شده و جواد نکونام اجازه نداد امین حزباوی هافبک فولاد تیم جوانان ایران را در این سفر همراهی کند.
در آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال به کمیته انضباطی اجازه داده شده بازیکنی که در اردوی تیم ملی حاضر نمی‌شود، محرومیت و جریمه نقدی در نظر بگیرد و در صورتی که این عدم حضور با درخواست باشگاه صورت گرفته باشد، این محرومیت می‌تواند به باشگاه و حتی سرمربی تعمیم داده شود.
اما جریمه برای هافبک فولاد و هم چنین جواد نکونام و حتی باشگاه فولاد خارج از عرف خواهد بود، به این خاطر که بر اساس قوانین فیفا باشگاه‌ها تنها ملزم هستند برای روزهای فیفا بازیکنان ملی خود را آزاد کنند و این شامل بازیکنان رده سنی پایین‌تر هم می‌شود و تفاوتی با بازیکنان تیم بزرگسال نمی‌کند.
این تصمیم تعجب کادر فنی تیم جوانان ایران را به همراه داشت. به این خاطر که جواد نکونام پیش‌تر یکی از گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی و حتی دستیاری کارلوس کی روش بود و صمد مرفاوی انتظار داشت، جواد نکونام با تیم جوانان ایران همکاری می‌کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید