تسنیم/ روز اول مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی قطر رکوردهایی بر جای گذاشت.
سایت «اوپتا» در پایان روز نخست از مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر، به برخی از آمار ثبت شده در دیدارهای جمعه شب اشاره کرد.
لیونل مسی با گلزنی مقابل هلند، همراه با گابریل باتیستوتا با 10 گل زده بهترین گلزن تیم ملی آرژانتین در ادوار جام جهانی به شمار می‌روند.
مسی که گل اول آلبی‌سلسته را برای مولینا ساخته بود، برای پنجمین بار در مراحل حذفی جام جهانی موفق به ثبت پاس گل شد و با عبور از رکورد پله (با چهار پاس گل)، در ادوار مختلف جام‌های جهانی رکورددار شد.
این پایان ارقام ثبت شده توسط کاپیتان آرژانتین برابر هلند نبود. بازیکنان تیم‌های مختلف تاکنون در جام جهانی 65 بار روی مسی مرتکب خطا شده‌اند و او از این حیث بالاتر از جرزینیو، نیمار و کریستیانو رونالدو قرار دارد. البته دیه‌گو مارادونا با کسب 152 خطا در رتبه نخست قرار دارد.


دومینیک لیواکوویچ سنگربان کرواسی هم در ضربات پنالتی دیدارهای جام جهانی موفق به مهار چهار ضربه پنالتی شده و در این بخش، در رتبه نخست تاریخ جام ایستاده است.
برزیل نیز اولین تیم تاریخ جام جهانی به شمار می‌رود که در وقت اضافه از حریف خود پیش افتاد، اما در پایان مغلوب شد.
گل ووت وگهورست مهاجم هلند هم در دقیقه 100:30 دیدار با آرژانتین که بازی دو تیم را به تساوی 2-2 کشاند، دیرترین گل مراحل حذفی جام‌های جهانی به شمار می‌رود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید