تسنیم/ مسابقات جام‌جهانی کشتی ۲۰۲۲ درحالی در آیووا درحالی برگزار می‌شود که نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی در آن حضور ندارد.
جام‌جهانی کشتی آزاد در سال 2022 از امشب (19 آذر) با حضور 6 تیم ایران، آمریکا، گرجستان، مغولستان، منتخب جهان، ژاپن در ایالت آیووا آمریکا برگزار خواهد شد.
تیم ایران با 14 کشتی‌گیر در این رقابت‌ها حضور دارد و برای اولین بار این رقابت‌ها به صورت همزمان با کشتی زنان و مردان برگزار می‎شود. نشست خبری ستارگان کشتی ایران و مراسم افتتاحیه در شرایطی برگزار شد که کامران قاسم‌پور و رحمان عموزاد دو ستاره کشتی کشورمان که در مسابقات جهانی 2022 بلگراد قهرمان اوزان 65 و 92 کیلوگرم جهان شدند، در نشست خبری حضور داشتند.
نکته جالب توجه اینکه نناد لالوویچ رئیس صربستانی اتحادیه جهانی در جام‌جهانی کشتی آزاد حضور نخواهد داشت. همچنین بومگارتنر رئیس فدراسیون کشتی آمریکا نیز برای این رقابت‌ها به آیووا نیامده است.
این برای اولین بار است که مراسم افتتاحیه بدون حضور سرمربیان برگزار می‌شود.
جردن باروز ستاره کشتی آمریکا نیز که همراه با سه کشتی‌گیر ایرانی که دیرتر از بقیه راهی این کشور شدند، در مسیر آیووا همسفر بود، یکی از محبوب‌ترین ورزشکاران آمریکایی‌ است که در این دوره از رقابت‌ها حضور دارد و قرار است در ترکیب تیم کشورش روی تشک برود. هواداران کشتی در آیووا مشغول عکس یادگاری با این قهرمان هستند که اکنون رکورددار مدال طلا در آمریکاست.
به نظر می‌رسد علی سوادکوعی کشتی‌گیری باشد که در وزن 79 کیلوگرم در صورت رویارویی دو تیم ایران و آمریکا، مقابل این کشتی‌گیر قرار بگیرد. او چند ماه قبل مبارزه بسیار نزدیکی با قهرمان آمریکایی جهان در تورنمنت بین‌المللی داشت.
تیم ایران امشب اولین مسابقه خود در قالب جام‌جهانی را از ساعت 21:30 مقابل ژاپن برگزار خواهد کرد و سپس ساعت 5 صبح روز یکشنبه برابر منتخب جهان قرار خواهد گرفت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید