ایسنا/ پیروزی تیم ملی فوتبال کرواسی مقابل برزیل در ضربات پنالتی، قاب‌های ماندگاری را در روز نوزدهم رقابت‌های جام جهانی به ثبت رساند.
در روز نوزدهم رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و در اولین روز از مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها، ‌دو تیم ملی برزیل و کرواسی به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با پیروزی یاران مودریچ در ضربات پنالتی به پایان رسید.
در بازی دیگر شب گذشته (جمعه)، بازی حساس دو تیم هلند و آرژانتین برگزار شد که این بازی با کامبک هلندی‌ها در پایان ۹۰ دقیقه همراه شد اما یاران مسی در ضربات پنالتی موفق شدند لاله‌های نارانجی را از پیش رو بردارند و به مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی صعود کنند.
در این گزارش به مرور تصاویر جذاب روز نوزدهم رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌پردازیم:
سنگر قدرتمند کرواسی
بدون شک، کرواسی پیروزی‌های خود را در مرحله حذفی جام جهانی، مدیون دومینیک لیواکویچ است. این بازیکن مثل تقابل تیمش مقابل ژاپن، بازهم موفق شد در ضربات پنالتی مقابل برزیل بدرخشد و در نهایت تیمش با پیروزی مقابل برزیل، به نیمه نهایی جام جهانی صعود کند.


نیمار و اشکی که بند نمی‌آمد!
شاید در میان برزیلی‌ها، نیمار غمگین‌ترین بازیکن تیمش باشد. اشک‌های بی‌پایان او پس از ضربات پنالتی، سوژه اصلی عکاسان در این مسابقه بود. حجم اندوه و غم این بازیکن به قدری بود که دنی آلوز به سمت این بازیکن آمد تا او را دلداری دهد.

مودریچ رویاهایش را ول نمی‌کند!
کاپیتان تیم ملی فوتبال کرواسی، در ۳۷ سالگی، هم‌چنان به دنبال ماجراجویی است و دست از تلاش برنمی‌دارد. او نیمار و یارانش را مغلوب کرد و برای دومین بار پیاپی به نیمه نهایی جام جهانی صعود کرد.


کامبک ناتمام!
هلندی‌ها در شرایطی که کم‌تر کسی فکرش را می‌کرد، در پایان ۹۰ دقیقه موفق شدند بازی ۲ بر صفر باخته را با نتیجه ۲ بر ۲ عوض کند اما کامبک شاگردان فن‌خال در ضربات پنالتی ناتمام ماند و این یاران مسی بودند که به نیمه نهایی جام جهانی صعود کردند.


مسی یک پله به رویایش نزدیک‌تر شد!
کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین با پیروزی مقابل هلند، یک قدم به رویای دیرینه‌اش نزدیک‌تر شد. مسی برای فتح جام جهانی لحظه‌شماری می‌کند و در مرحله بعد باید به مصاف تیمی برود که در دور قبلی جام جهانی مغلوبش شده بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید