ورزش 3/ ناصر الخاطر، مدیر اجرایی جام جهانی، واکنش عجیبی به مرگ یک کارگر فیلیپینی داشته است.
جام جهانی 2022 قطر به پایانش نزدیک می‌شود. تنها شش بازی دیگر از این جام جهانی پر حاشیه و جنجالی باقی مانده و پس از آن پرونده این مسابقات نیز بسته خواهد شد.
از زمانی که قطر به صورت رسمی به عنوان میزبان این رقابت‌ها انتخاب شد تا به حال نزدیک به 6500 کارگر در این کشور جان‌شان را از دست داده‌اند که بیشتر آنها کارگران مهاجر بودند.
البته که مقامات قطری در طول این مدت بارها این موضوع را تکذیب کردند و مدعی شدند که این تعداد تنها چند ده نفر بودند که بر اساس حوادثی که در محل کار پیش آمده از دنیا رفته‌اند.
حالا تراژدی دیگری در قطر رخ داده که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. یک کارگر فیلیپینی در حالی که مشغول تعمیر اردوی عربستان سعودی بود جانش را از دست داد اما نکته عجیب واکنش مقامات قطری است.
قطر با تایید مرگ او و آغاز تحقیقات درباره این موضوع، مدعی شد که اهمیت چنین اتفاقی به اندازه برگزاری یک جام جهانی موفق نیست.
الخاطر که از سوال خبرنگاری در این باره آزرده خاطر شده بود گفت:« مرگ بخشی طبیعی از زندگی است، چه در سر کار پیش بیاید و چه در خواب. ما در میانه جام جهانی هستیم و رقابت موفقی را برگزار کردیم و این چیزی است که شما در حال حاضر دوست دارید درباره آن صحبت کنید؟»
اتلتیک مدعی شده است که این کارگر فیلیپینی بر اثر سقوط رمپ در پارکینگ هتل محل اقامت عربستان سعودی و برخورد سرش با بلوک‌های سیمانی از دنیا رفته است.
یکی از مقامات قطری که نامش فاش نشده در این باره اظهار داشت:« اگر تحقیقات به این نتیجه منتهی شود که پروتکل‌های امنیتی به درستی رعایت نشده است، شرکتی که این کارگر برای آن کار می‌کرده با اقدامات قانونی و جریمه‌های متعدد روبرو خواهد شد. با رعایت مسائل ایمنی در قطر، میزان مرگ و میر بر اثر حوادث به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید