ورزش 3/ گلر تیم ملی هلند نخستین بازی ملی خودش را در جام جهانی تجربه کرد!
لویی فن‌خال، سرمربی تیم ملی فوتبال هلند همواره به گرفتن تصمیم‌های ناگهانی در دنیای فوتبال مشهور بوده و حضور با هلند در این تورنمنت هم برای این سرمربی پرسابقه از این قاعده مستثنی نبود.
او این بار اندریس نوپرت، گلر کم نام و نشان هیرنوین را به عنوان دروازه‌بان اول هلند در جام جهانی برگزید. گلری که دیشب مقابل آرژانتین موفق به گرفتن هیچ یک از ضربات پنالتی حریف نشد. اما نوپرت کیست؟
او تا همین چند سال پیش بیکار بود. در سال های 2019 و 2020، باشگاه های دسته دوم فوجیا کالچو (ایتالیا) و اف سی دوردرخت (هلند) قرارداد او را تمدید نکرده بودند.
حتی در زمان حضور این گلر در ایتالیا، رسانه‌های این کشور در مورد نوپرت گزارشاتی مبنی بر آشامیدن نوشیدنی‌های الکلی به همراه هواداران منتشر کرده بودند!
علاوه بر این، نیکولا دیبیتونتو مربی سابق او به پورتال هلندی اف‌سی آپدیت گفته بود: "او مانند دودکش سیگار می کشید. یادم می آید یک روز عصر در پالرمو در اتاق هتل سیگاری روشن کرد و زنگ آتش را به صدا درآورد.
پس از خروج نوپرت از ایتالیا در سال 2019، اوضاع در هلند نیز برای او بهتر از ایتالیا پیش نرفت. مشکلات زانو در باشگاه دوردرخت او را مجبور کرد تقریباً یک سال استراحت کند اما بعد از این که سال 2021 را به عنوان یک گلر معمولی در ایگلس دونتر گذراند، تابستان امسال او به باشگاه دوران کودکی خود هیرنوین بازگشت و از هیچ، دروازه بان شماره یک هلندی ها شد.
لوئیس فن خال نوپرت را انتخاب کرد و در نتیجه او در حضور جاستین بیژلو (فاینورد روتردام)، کسپر سیلسن (بارسلونایی سابق) یا مارک فلکن (اس.سی. فرایبورگ) در دروازه قرار گرفت.
نوپرت در یک کنفرانس مطبوعاتی در این مورد گفته بود: وقتی پسر بچه هستید، رویای بازی در جام جهانی را دارید. من هم وقتی بچه بودم خوابش را می دیدم. اما اگر حرفه‌ام را ببینید، می‌دانید که مدت‌ها پیش از این رویا دست کشیدم. تنها یک مربی وجود دارد که می تواند مرا به اینجا بیاورد و آن مربی ماست.
بنابراین او اولین بازی ملی خود را برای نارنجی‌پوشان در جام جهانی قطر در سن 28 سالگی انجام داد آن هم در حالی که تنها 32 بازی در لیگ دسته اول و تنها یک بازی در رقابت‌های اروپایی انجام داده بود.
نکته جالب در خصوص این بازیکن این است که او در شرایطی روز گذشته برابر مسی و یارانش درون دروازه قرار گرفت که دستمزد هفتگی مسی از درآمد سالانه او بیشتر است!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید