ورزش 3/ مهدی قایدی با گلزنی در دیدار استقلال – ملوان فاصله‌ای نداشت، اما محاسبات او در باز کردن دروازه تیم میهمان تنها چند میلی‌متر اشتباه بود.
در مصاف استقلال – ملوان یکی از خوب‌های بازی مهدی قایدی بود. او بود که قفل دروازه تیم ملوان را باز کرد. استقلال به خاطر دو شکست متوالی در برابر تیم‌های تراکتور و سپاهان و همچنین بازگشت تماشاگران به استادیوم با کمی استرس بازی را شروع کرد و حتی در دقایق ابتدایی بازی هم کمی متزلزل بود تا جایی که ملوان نزدیک بود دروازه استقلال باز کند که روزبه چشمی سر بزنگاه توپ را از خط دروازه برگرداند. در نهایت مهدی قایدی همان کاری را کرد که باید می‌کرد.
در دقیقه 36 بازی مهدی قایدی به نفوذ از سمت چپ و ورود به محوطه جریمه توپ را رو به جلو برای امیر ارسلان مطهری پاس داد که پدرام قاضی‌پور هم مهاجم استقلال را خراب کرد و هم به توپ ضربه زد که توپ راهی گل شد. این گل موجب بازگشت استقلال به روزهای خوب شد و آبی‌ها در ادامه سه گل دیگر زدند.
مهدی قایدی اما در نیمه دوم روی یک پاس خوب از ضلع مخالف در موقعیت نسبتا تک به تک دروازه تیم ملوان را نشانه گرفت و می‌رفت نام خود را به عنوان گلزن ثبت کند، اما توپ با فاصله میلی‌متری از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت. روی این توپ مدافع تیم ملوان هم مصدوم شد؛ چون پای او به تیرک دروازه برخورد کرد.


سرانجام مهدی قایدی در دقیقه 73 بازی جای خود را به صالح حردانی داد. مهدی قایدی از این تعویض ناراحت شد، چون دوست داشت در بازی بماند و گل بزند. ریکاردو ساپینتو در کنار زمین مهدی قایدی را در آغوش گرفت، چون خوب می‌دانست ناراحتی مهدی قایدی از تعویض نه به خاطر اعتراض به تصمیم سرمربی، بلکه برای این بود که یک فرصت خوب را برای گلزنی از دست داد. هر چند از نگاه ریکاردو ساپینتو، مهدی قایدی تلاش خود را کرد و سرآغاز پیروزی پرگل استقلال در این بازی بود. مهدی قایدی دوباره به مهره ثابت ریکاردو ساپینتو تبدیل شد و این برای او جای خوشحالی است. هر چند که دوست داشت نام خود را به عنوان گلزن هم ثبت کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید