تسنیم/ وکیل زن اسپانیایی که آلوز متهم به تجاوز به اوست، درباره احتمال قبول غرامت از بازیکن برزیلی برای مختومه شدن پرونده صحبت کرد.
وکیل قربانی پرونده اتهام دنی آلوز به تجاوز تأکید کرد که موکل وی به هیچ عنوان حاضر به دریافت غرامت برای بخشیدن بازیکن پیشین بارسلونا نیست.
آلوز متهم است که روز 30 دسامبر سال 2022 در سرویس بهداشتی یک کلوب شبانه به یک زن جوان اسپانیایی تجاوز کرده است و به همین دلیل هم به دستور قاضی از هفته گذشته در بازداشت بوده و با توجه به خودداری قاضی از صدور قرار وثیقه، او باید تا زمان محاکمه‌اش در زندان بماند و در صورت اثبات اتهامش از 4 تا 12 سال زندانی خواهد شد.
در این مدت گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال جلب رضایت قربانی از سوی وکلای آلوز با پرداخت غرامت – مورد شبیه پرونده کریستیانو رونالدو در آمریکا – صورت گرفته است اما گویا این زن اسپانیایی جز افتادن بازیکن 39 ساله پشت میله‌ها چیزی نمی‌خواهد.
طبق گزارش پایگاه خبری UOL‌ برزیل، استر گارسیا لوپس، وکیل قربانی پرونده که هنوز نامش فاش نشده است، درباره احتمال توافق مالی دفاع راست سابق بارسلونا با موکلش گفت: موکل من تأکید کرده که به هیچ عنوان غرامت نمی‌خواهد. عین حرفی که او به من زد هم این بود " اگر قرار بود غرامت بگیرم اصلاً تو را استخدام نمی‌کردم." او از اولین دقیقه شروع پروسه دادرسی به من گفت که غرامت نمی‌خواهد. کسی هم این را نمی‌داند. با این حال من نگرانم که آنها رسانه‌ها را مجاب کنند آنقدر روی موکلم فشار بیاورند و او را به جایی برسانند که بگوید دیگر نمی‌تواند تحمل کند و آخر سر به قبول غرامت رضایت دهد.
وکیل شهروند اسپانیایی با ابراز نگرانی موکلش از فاش شدن هویت وی، ادامه داد: موکل من توسط یک مرکز دولتی متخصص در ارائه خدمان روانپزشکی به قربانیان تجاوز و خشونت تحت درمان قرار گرفته است. همچنین پزشکان بیمارستان هم برای او یک چکاپ کامل تجویز کردند تا به خاطر ماهیت رابطه، او دچار بیماری‌های مقاربتی نشده باشد. برای او داروهای آرامبخش و تسکین دهنده تجویز شده تا بتواند بخوابد اما او به من گفت از زمانی که برای قاضی پرونده تعریف کرده که چه اتفاقی در آن شب برای او رخ داد، نتوانسته بخوابد. مصرف الکل؟ به هیچ عنوان. موکل من در شب وقوع حادثه خیلی روان و شفاف و بدون هیچ گونه تناقضی صحبت کرد. بسیاری از زنان قربانی تجاوز، در نتیجه استرس و شوک روانی حمله، دچار اختلالات روانی می‌شوند و جزئیات حادثه را فراموش می‌کنند اما بعداً‌ آن را به یاد می‌‌آورند اگرچه این باعث کم اعتبار شدن واقعیت نمی‌شود. در مورد موکل من اما چنین اتفاقی رخ نداده است و او تمام جزئیات را از ابتدا تا انتها به خاطر دارد. این موضوع و همین‌طور فرار آقای آلوز که وضع مالی خوب و ملیتی دوگانه دارد،‌ عوامل تأثیرگذار در دستگیری او بود. خوشبختانه موکل من در آمبولانس از کلوب شبانه خارج شد و مستقیماً هم به واحد مرکزی رسیدگی به وضعیت قربانیان تعرض‌های جنسی انتقال داده شد.
در این میان نِی آلوز برادر ستاره سابق بارسلونا مدعی شده است که برادرش قربانی یک توطئه برای بدنام کردن او شده است. او گفت: برادر من در دام افتاده است. خانواده من اما تسلیم نمی‌شوند. برادر من دوران بازیگری فوق‌العاده در سراسر دنیا داشته است و این وضعیت که برایش به وجود آمده دارد تمام اعتباری که او به واسطه دوران بازیگری‌اش کسب کرد را از بین می‌برد. بدون شک ما هر کاری از دست‌مان ساخته باشد انجام می‌دهیم تا برادرم را از این توطئه شیطانی نجات دهیم. همه ما از این حادثه در رنج و عذاب هستیم. این شبیه یک بازی شطرنج است. من یکسری چیزهای مبهم در این پرونده می‌بینم که خوب پیش نمی‌روند. من و خانواده‌ام می‌خواهیم به اسپانیا سفر کنیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید