ورزش 3/ باشگاه آرسنال به حکم محکومیت خود توسط اتحادیه فوتبال به دلیل رفتار بازیکنانش در بازی جام حذفی مقابل آکسفورد یونایتد اعتراض کرده و تقاضای فرجام‌خواهی داد.
دیدار آرسنال و آکسفورد یونایتد در مرحله سوم جام حذفی انگلیس که روز 9 ژانویه برگزار شد و با پیروزی 3-0 توپچی‌ها به پایان رسید جنجالی شده است.
در نیمه اول این مسابقه بازیکنان آرسنال که معتقد بودند بعد از برخورد توپ به دست الیوت مور، بازیکن آکسفورد، داور باید یک پنالتی به نفع آنها اعلام کند اعتراض شدیدی به تیم داوری کردند. داور بازی در نهایت به این اعتراض‌ها توجه نکرد و حکم به ادامه بازی داد. اتحادیه فوتبال انگلیس بعد از این مسابقه بازیکنان آرسنال را به دلیل رفتارشان محکوم کرد و این باشگاه امروز رسما به حکم اتحادیه فوتبال اعتراض کرده است.

باشگاه آرسنال در اعتراض خود اشاره کرده که حکم اتحادیه غیرمنطقی و غیرمنصفانه است چرا که اتحادیه اعلام کرد آرسنالی‌ها سعی داشتند تیم داوری را با استفاده از زور و تهدید مجبور به تغییر تصمیم‌شان کنند. اما آرسنال می‌گوید با توجه به اینکه داور مسابقه هیچ اشاره‌ای به این موضوع در گزارش خود نکرده حکم صادر شده توسط اتحادیه را درک نمی‌کند.
توپچی‌ها در اعتراض خود خاطر نشان کردند که با توجه به اینکه موارد مشابهی برای باشگاه‌های دیگر اتفاق افتاده بدون اینکه خبری از محکومیت‌شان باشد حکم اتحادیه علیه آنها غیرمنصفانه بوده است.

محکومیت آرسنال به خاطر بازی با آکسفورد دومین حکم محکومیتی است که در عرض یک هفته علیه این باشگاه صادر شده است. توپچی‌ها پیش از این هم به دلیل ناتوانی در کنترل بازیکنان‌شان در بازی مقابل نیوکسل به پرداخت 40هزار پوند جریمه محکوم شده بودند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید