ورزش 3/ عبدالعزیز حمد مدافع اتحاد کلباء که ظرف کمتر از 10 دقیقه مرتکب 2 خطای پنالتی شد، پیروزی مهمی را از تیمش گرفت.
فرهاد مجیدی و اتحاد کلباء تا گرفتن انتقام دیدار رفت فاصله چندانی نداشتند. ببرها در استادیوم خانگی البطائح 80 دقیقه خوب و برتر ظاهر شدند و در شرایطی که با 2 گل نیز از حریف پیش بودند، می توانستند اختلاف را حتی افزایش نیز بدهند اما چنین نشد.

در دقیقه 80 و روی یک ضد حمله، شوت لورنسی، بازیکن البطائح را عیسی هوتی سنگربان کلباء برگشت داد و توپ برابر سکو گاساما هافبک اهل کشور مالی قرار گرفت و او با تکل عبدالعزیز حمد سرنگون شد که کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد.

در واقع کمک داور این بازی، آفساید لورنسی را روی همان صحنه اول اعلام کرده بود. در این لحظات، قاضی میدان به درخواست کمک داور ویدیویی و برای بررسی این صحنه مشکوک، بازی را متوقف کرده بود. پس از بازبینی صحنه که نزدیک به 2 دقیقه به طول انجامید، مشخص شد لورنسی در آفساید حضور نداشته و داور این بار برای بررسی صحنه برخورد عبدالعزیز حمد و سکو گاساما و احتمال خطای پنالتی به کنار زمین رفت.
داور بازی پس از چند بار بازبینی صحنه، خطای عبدالعزیز حمد را تشخیص داد و یک ضربه پنالتی به سود البطائح اعلام کرد که ژوائو پدرو آن را وارد دروازه کرد تا اختلاف به یک گل برسد.

در دقیقه 90 سناریوی عجیب گل نخست تکرار شد. روی یک ضد حمله و فرار لورنسی از سمت چپ، او با یک پاس در عرض سکو گاساما را صاحب موقعیت کرد ولی این بازیکن که پیراهنش از چند متر پشت محوطه جریمه توسط عبدالعزیز حمد کشیده شده بود، سرانجام روی زمین افتاد

داور نیز بلافاصله کارت قرمز را از جیب بیرون آورد و مدافع پراشتباه کلباء را با کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج کرد. اما تیره روزی های عبدالعزیز حمد به اینجا محدود نشد چرا که کمک داور ویدیویی بدون اینکه از داور بخواهد به کنار زمین برود، در تصمیمی مشکوک خطای پنالتی به سود البطائح اعلام کرد.

داور وسط نیز که به نظر علاقه ای نداشت شخصا به کنار زمین برود و صحنه را مورد بازبینی قرار دهد، فورا دومین خطای پنالتی را به سود میزبان اعلام کرد که این بار لورنسی پشت توپ ایستاد و آن را به گل تساوی تیمش تبدیل کرد.

عبدالعزیز حمد که روی پنالتی اول نیز مرتکب خطا شده بود، علاوه بر اینکه یک کارت قرمز مستقیم دریافت کرد، پنالتی دوم را نیز مرتکب شد تا شب عجیب و شوربختانه این مدافع نگون بخت با این اتفاقات عجیب تکمیل شود.

و در نهایت فرهاد که با چهره ای برافروخته و عصبانی، برای چندمین بار در این فصل و در 10 دقیقه پایانی و وقت های تلف شده، پیروزی یا تساوی را از دست می دهد. تیم جوان و کم تجربه او امتیازهای زیادی را از دقیقه 80 به بعد از دست داده است.
اتحاد کلباء می توانست با کسب سه امتیاز این دیدار، تا رتبه هفتم صعود کند و فاصله اش را با تیم های بالانشین کاهش دهد اما این اتفاق رخ نداد تا حسرت این 2 امتیاز از دست رفته، تا پایان فصل با مجیدی همراه باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید