خبر ورزشی/ بهروز سلطانی سنگربان پیشین پرسپولیس می‌گوید: نمی‌دانم در حین مسابقه درون و کنار زمین چه اتفاقی افتاده است اما سروصدای این بازی از دربی بیشتر بود و این عجیب به نظر می‌رسید.
شاگردان یحیی گل محمدی پس از باخت به تراکتور تبریز، دومین شکست فصل خود را در اهواز مقابل فولاد خوزستان تجربه کردند. گلی که پرسپولیس در اهواز دریافت کرد یک گل اروپایی بود که فراتر از سطح فوتبال ماست. بهروز سلطانی ضمن بیان این موضوع گفت: روی گلی که روبرتو تورس اسپانیایی زد هیچ کاری از دست علیرضا بیرانوند بر نمی‌آمد. واقعا مهاجم فولاد شوت سرضرب غیر قابل مهاری زد که فقط از ستاره‌های بزرگ بر می‌آید. من شکی ندارم هیچ فروارد ایرانی یا حتی آسیایی نمی‌توانست روی ارسال بلند به آن شکل ضوت بزند و دروازه حریف را باز کند.
وی ادامه داد: در یک صحنه دیگر هم به نظرم اعتماد به نفس اضافی علیرضا بیرانوند نزدیک بود کار دستش بدهد. یک گلر نباید تا زمانی که ۱۰۰ درصد مطمئن نباشد از دروازه خارج شود و ریسک کند. علیرضا بیرانوند در حال حاضر بهترین گلر ایران و حتی یکی از بهترین‌های آسیاست. او حتما می‌داند بهترین گلرهای دنیا و حتی تاریخ خیلی اهل ریسک کردن و کارهای نمایشی نبودند. یک زمانی دینو زوف دروازه‌بان ایتالیا بود که شما اصلا نمی‌دیدی چه کار می‌کند اما توپ‌هایی را می‌گرفت که همه از تعجب شاخ در می‌آوردند. قبل از لِو یاشین گلر افسانه‌ای شوروی سابق هم چنین دروازه‌بانی بود و اصلا دنبال کارهای ریسکی و نمایشی نبود.
دروازه‌بان اسبق تیم ملی و پرسپولیس افزود: در فوتبال امروز هم دروازه‌بان‌های بزرگی مثل مانوئل نویر، جانلوئیجی بوفون و ... دنبال کارهای نمایشی و ریسک کردن نیستند. هدف یک دروازه‌بان باید گل نخوردن باشد و با کلین شیت بیشتر و بهتر به چشم می‌آید.

وی به شکست پرسپولیس در اهواز اشاره کرد و یادآور شد: این شکست به نظر من تلنگر به موقع فولاد به پرسپولیس بود. شاید این باخت می‌توانست در دیدار با حریفان اصلی در صدر جدول رقم بخورد اما فولاد نشان داد که پرسپولیس باید تمرکز بیشتری داشته باشد و مغرور نشود. برد و باخت در فوتبال وجود دارد و شکی هم نیست اما نیمه اول من فوتبالی از پرسپولیس ندیدم. به نظر می‌رسید پرسپولیس همان جوری بازی می‌کند که جواد نکونام و شاگردانش دوست دارند. ارسال‌های بلند روی دروازه فولاد خوزستان آن هم با داشتن مدافعان سرزن در تیم حریف هم عجیب بود. گرچه شیخ دیاباته قد بلندی دارد اما مهاجم سرزن و جنگنده‌ای نیست. او در این سن و سال در هجده قدم می‌تواند مهاجم گلزنی باشد هرچند در دیدار با فولاد یکی دو موقعیت ۱۰۰ درصد گلزنی را از دست داد. فولاد خوزستان هم انصافا خیلی جنگنده و با انگیزه برابر پرسپولیس صف آرایی کرد و به اعتقاد من جواد نکونام می‌دانست از این بازی چه می‌خواهد و به هدف خودش هم رسید.
بهروز سلطانی در خصوص حواشی پس از این بازی نیز گفت: من نمی‌دانم در حین مسابقه درون و کنار زمین چه اتفاقی افتاده است اما سروصدای این بازی از دربی بیشتر بود و این عجیب به نظر می‌رسید. در فوتبال ایران یک رسمی‌وجود دارد که در فوتبال اروپا بی معنی است. نیمکت‌های دو تیم قبل بازی سمت یکدیگر می‌روند، دست می‌دهند، خوش و بش می‌کنند، تعارف سمت هم تیکه پاره می‌کنند و ... اما همین که بازی به پایان می‌رسد از خجالت هم در می‌آیند. این کارها چه معنایی دارد؟ شما می‌بینید در فوتبال اروپا مربیان تیم‌ها پیش از شروع مسابقه با هم دست نمی‌دهند یا تعارف نمی‌کنند بلکه هر کس سر جای خودش می‌نشیند و بعد از پایان بازی با هر نتیجه‌ای هم تمام شده باشد با یکدیگر دست می‌دهند و احترام می‌گذارند. به نظر من از یک جایی باید شروع شده و این رسم بی معنی در فوتبال ایران به پایان برسد. اگر قرار است نیمکت‌های دو تیم قبل شروع مسابقه با هم دست بدهند و بخندند و بعد مسابقه هر چه از دهانشان می‌رسد بگویند بهتر است اصلا با هم دست ندهند!
گلر اسبق پرسپولیس در پایان خاطر نشان کرد: بازی با آلومینیوم اراک هم اصلا بازی آسانی نیست. نباید فراموش کرد که همین آلومینیوم سال گذشته پرسپولیس را از جام حذفی حذف کرد. باید پرسپولیس هر چه زودتر خودش را جمع و جور کرده و با تمام قوا برابر آلومینیوم بازی کند. پرسپولیس برای ماندن در صدر جدول به شدت به ۳ امتیاز این بازی مهم و سخت نیازمند است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید