تسنیم/ سرپرست دبیری فدراسیون بسکتبال گفت: ما ارزش برند خودمان، بسکتبال ایران را می‌دانیم و مثل سال قبل آن را به حراج نخواهیم گذاشت.
با اعلام بودجه پیشنهادی دولت برای سال 1402 وزارت ورزش، مشخص است که چشم‌انداز روشنی در زمینه مالی پیش روی فدراسیون‌های ورزشی به ویژه آنهایی که حامی مالی قدرتمندی ندارند، نیست.
تیم ملی بسکتبال ایران در سال 1402، بازی‌های آسیایی را پیش رو دارد و شاید جواز حضور در جام جهانی 2023 را نیز کسب کند و همانطور که واضح است، هزینه اعزام تیم ملی به یک تورنمنت بین‌المللی با نرخ فعلی ارز، مبلغ بسیار زیادی خواهد بود که بودجه تخصیصی وزارت ورزش، کفاف آن را نمی‌دهد.
محسن معزی‌فر سرپرست دبیری فدراسیون بسکتبال در این مورد به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: هنوز بودجه سال 1402 ما قطعی نشده است. پیشنهاد و مبلغ درخواستی خود را به وزارت ورزش ارائه کرده‌ایم، ولی هنوز عددی قطعی نشده است.
سرپرست دبیری فدراسیون بسکتبال ادامه داد: هزینه تهیه بلیت، اسکان و اردوهای تیم ملی در شرایط فعلی بسیار زیاد است و بودجه فعلی، قطعاً کفاف مخارج ما را نخواهد داد. علاوه بر این، قیمت بلیت در مناسبت‌های مختلف نیز افزایش پیدا می‌کند. با توجه به اینکه حامی مالی خوبی نداریم، هر چقدر بودجه به فدراسیون تزریق شود، باز هم کم است.
معزی‌فر درباره حامی مالی فدراسیون تصریح کرد: اسپانسر فعلی تا پایان لیگ،‌ یعنی دقیقاً تا آخرین مسابقه فصل جاری، همراه ما خواهد بود. برای دو سال آینده اما قطعاً با شرکت یا سازمانی قدرتمند وارد مذاکره می‌شویم تا در کنارمان باشد. ما ارزش برند خودمان، بسکتبال ایران را می‌دانیم و مثل سال قبل آن را به حراج نمی‌گذاریم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید