فارس/ بدمینتون باز تیم ملی کشورمان گفت: هدف من بعد از المپیک توکیو این بوده که بتوانم ثریاهای بسیار زیادی را تربیت کنم و تجربیات خودم را در اختیار سایر ورزشکاران قرار بدهم.
ثریا آقایی در خصوص خداحافظی خود از تیم ملی اظهار داشت: هنوز از تیم ملی خداحافظی نکرده‌ام و در اردوی کنونی هم در کنار بازیکنان تیم ملی به عنوان مربی و حریف تمرینی حضور دارم. با توجه به اینکه سال منتهی به المپیک است مسابقات جام فجر امسال از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و اغلب بازیکنان مطرح دنیا در این رقابت‌ها حضور دارند. من با توجه به آسیب دیدگی و شرایط بدنی که داشتم هنوز خودم را در سطح آمادگی مسابقات نمی‌بینم که بتوانم در مسابقات حضور داشته باشم، چرا که هدفم صرفاً حضور در مسابقات نیست. قطعاً بعد از المپیک انتظارات از من زیاد شده است و دوست دارم زمانی که بازی می‌کنم نتیجه خوبی بگیرم.
وی در خصوص هدف خود بعد از المپیک 2020 توکیو گفت: هدف من بعد از المپیک توکیو این بوده که بتوانم ثریاهای بسیار زیادی را تربیت کنم و تجربیات خودم را در اختیار سایر ورزشکاران قرار بدهم. این روند را پیش خواهم برد تا ببینیم در آینده چه اتفاقاتی برایم رقم خواهد خورد.
آقایی افزود: یکی از اهدافم با توجه به تجربه‌هایی که در این چند سال به دست آوردم مربیگری در رشته بدمینتون است. کلاس مربیگری سطح یک آسیا برگزار شد که از طرف آسیا به این کلاس‌ها دعوت شدم. من به عنوان بازیکن حرفه‌ای که توانستم در رقابت‌ها بین‌المللی شرکت کنم به این کلاس‌ها دعوت شدم تا بتوانم در آینده برای کشورم هم مفید باشم.
بدمینتون باز تیم ملی کشورمان درباره اینکه در مسابقات آینده حضور خواهد داشت یا خیر، گفت: در مسابقات بعدی هم با توجه اینکه نزدیک به المپیک است بعید می‌دانم شرکت کنم. بیشتر هدفم  این است که به سایر ورزشکاران کمک کنم تا بتوانند موفق شوند و در المپیک حضور داشته باشند. همین الان بازیکنانی را داریم که برای المپیک تلاش می‌کنند، که دوست دارم به همه آنها کمک کنم تا میدانی مانند المپیک را تجربه کنند. تعداد بازیکنان زیادی را داریم که می‌توانند هم در المپیک حضور داشته باشند و هم مدال‌های خوشرنگی را کسب کنند.
وی در خصوص حضور بازیکنان ایرانی در المپیک 2024 پاریس، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های فدراسیون باید به گونه‌ای باشد که بازیکنان رقابت‌های زیادی را بتوانند تجربه کنند، چرا که حضور در المپیک کار بسیار دشواری است. امیدوارم در المپیک پاریس بتوانیم در رشته بدمینتون نماینده داشته باشیم. حضور من در المپیک توکیو برای این رشته بسیار مؤثر و مفید بود و امیدوارم در آینده شاهد موفقیت‌های بیشتر در این رشته باشیم.
آقایی در خصوص حضورش در بازی‌های آسیایی هانگژو خاطرنشان کرد: با توجه به تعویق یک ساله بازی‌های آسیایی نمی‌توانم 100درصد بگویم که آیا حضور خواهم داشت یا خیر؛ تمرینات خودم را دنبال می‌کنم و بدون برنامه نیستم، اما اگر به سطحی از آمادگی که خودم انتطار دارم برسم در این مسابقات حضور پیدا می‌کنم و اگر نرسم نه، چون باز هم می‌گویم هدف من صرفاً حضور در مسابقات نیست و اگر حضور داشته باشم باید نتیجه بسیار خوبی را کسب کنم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید