ورزش 3/ روبینیو، ستاره کهنه‌کار برزیلی، که به اتهام تعرض در ایتالیا محکوم شده، ژانویه امسال سه پیشنهاد از کشورش داشته، ولی به دلیل ترس از حضور در این کشور و دادگاهی شدن به آنها جواب منفی داده است.
این روزها نگاه دنیای فوتبال به ماجرای اتهام دنی آلوز به تعرض است. این ستاره برزیلی تا زمان اعلام حکم قطعی دادگاه در بازداشت موقت به سر می‌برد. اما آلوز تنها فوتبالیست برزیلی نخبه‌ای نیست که با اتهام تعرض و شرایط پیچیده ناشی از آن روبروست.

روبینیو دیگر فوتبالیست برزیلی‌ای است که با اتهامات مشابه آلوز روبرو بوده و حتی در ایتالیا محکوم شده است. او مدتی است از اشتیاق خود برای بازگشت به فوتبال صحبت می‌کند. از شروع سال 2020، تلاش‌های روبینیو برای بازگشت به فوتبال بعد از چند سال غیبت بار دیگر او را سوژه رسانه‌ها کرد.
اما امروز مدیر برنامه‌های روبینیو اظهاراتی داشت که نشان می‌دهد ستاره برزیلی، به دلیل ترس از تحت تعقیب قرار گرفتن، حتی می‌ترسد وارد کشورش بشود. واگنر ریبرو، مدیر برنامه‌های روبینیو، امروز اعلام کرد سه تیم سری بی در برزیل پیشنهادهایی برای جذب روبینیو ارسال کرده‌اند، ولی موکل او مجبور بوده به آنها پاسخ منفی بدهد.
ریبرو سال‌هاست که مدیریت برنامه‌های روبینیو را به عهده دارد. او در سال 2005 برای اولین بار این ستاره برزیلی را به اروپا آورد تا با قراردادی 25میلیون یورویی از سانتوس به رئال مادرید ملحق شود.
او در مصاحبه امروز خود گفت: "روبینیو 39ساله است؛ ولی سه باشگاه سری بی برزیل او را می‌خواهند. ولی روبینیو می‌ترسد به برزیل برگردد و نگران است با گروه‌های فمینیستی به مشکل بربخورد. در واقع مشکلی که در ایتالیا پیش آمد در حال پایان دادن به فوتبال او است. من بعید می‌داند روبینیو به این زودی‌ها بتواند به برزیل برگردد"


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید